Жителі Рівненщини зможуть розгадати таємницю найкращого пейзажиста Європи

Діліться корисною інформацією з друзями:

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» пропонує рівнянам та гостям міста Рівне розгадати таємниці життя і творчості одного із найкращих пейзажистів Європи Миколи Глущенка (1901-1977), шляхетно презентуючи понад два десятки його еталонних творів, що відтворюють ретроспективу творчості майстра протягом усього життя, починаючи із 30-х років ХХ століття, – насолоджуватися живописним доробком українця «Від імпресії до модерну: 120-річчю від дня народження Миколи Глущенка присвячується».

Ім’я одного із найбільших європейських художників ХХ століття Миколи Глущенка у світі мистецтва вимовляється з гідною повагою.

Митець від Бога, пензлю якого належить понад 17 тисяч художніх творів, отримав визнання від метрів європейського живопису Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Фернана Леже. Їх захоплював вільний, енергійний, широкий мазок українця, його уміння виділяти кольором найголовніші та найтонші нюанси композиції. Саме у картинах художника, які нині зберігаються у більш, ніж 80 музеях світу, – весь Глущенко, його характер, невгамовність творчості, невтомність, що часом навіть межувала з одержимістю.

 

Яскрава і довгоочікувана експозиція творів «українського Клода Моне» демонструє його виключну імпресіоністську манеру спостереження за світом і виконання його образу на полотні. Водночас, якщо імпресіоністи загалом є співцями своїх вражень, то Глущенко бере глибше. Для нього важливі не зовнішні враження, а враження душі. Поєднуючи імпресіоністичні елементи і стилістику модерну, експресіонізму, він звертається до живопису тонального. У нього це вилилося у цілі феєрверки кольорових рішень.

Отой «глущенківський колорит», різнобарвні полотна  бентежать душу й по сьогодні. Адже так тонко вивернути кольором людську душу назовні, так неоднозначно розставити колірні акценти і вийти за межі буденності та відкрити завдяки законам естетики простір у вічність міг тільки геній.

Виставка триває у центральному залі галереї «Євро-Арт» до 13 лютого 2022 року.

галерея європейського живопису «Євро-Арт» – Рівне, пр. Миру, 4.

Організатор: арт-група галереї європейського живопису «Євро-Арт».