У музейному парку Рівного популяризують реліктове дерево

Діліться корисною інформацією з друзями:

У старому музейному парку Рівного відбудеться презентація виставки «Срібний абрикос у склянці», яку підготували співробітники музею за участю рівненської родини Терещуків. 

Метою виставки є популяризація реліктового дерева гінкго, яке має унікальні цілющі властивості і широко використовується у всьому світі, як важливий лікувальний компонент фітотерапії та фармації. Це дерево в прадавні часи мало широкий ареал розповсюдження по всій планеті, воно є ровесником динозаврів. З часом гінкго залишилося лише у східних країнах, звідки його до Європи у 18 ст. привіз голландський лікар Кемпфер. З того часу реліктову рослину почали висаджувати у європейських містах, в парках, біля розкішних помість. Гінкго полюбилося видатному німецькому поету Гете і йому він присвятив поетичні рядки. Нині гінкго-білоба росте в численних країнах світу, а його листя та плоди широко використовуються в народній і офіційній медицині.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Серед тих, хто глибоко вивчає і розводить дерево-цілитель, рівненська родина Терещуків. Анатолій Іванович Терещук та його донька Тетяна Анатоліївна вирощують на своїй невеличкій присадибній ділянці майже у центрі Рівного сотні дерев гінкго, а саджанці від Терещуків роз’їжджаються по всіх куточках України.

Виставка в музеї – це театралізована розповідь. Відвідувачі зможуть побувати в Японії і почути з уст японської дівчини цікаві легенди про гінкго.  Їх зустріне лікар-дослідник Кемпфер і розкаже чому саме він назвав плід гінкго «срібний абрикос» («гін» в перекладі з японської означає «срібло»).  Від  Голландії  шлях приведе до німецького міста Веймер, в садибу Гете, який оповість про свою любов до цієї рослини.

Тетяна Терещук розповідатиме про їх родинне гінкгознавство і пригощатиме цілющими напоями із листя гінкго.

На виставці будуть представлені експонати музею, які ілюструють тему «Гінкго» – картина німецького художника «Будинок Гете у Веймарі»,  книги Гете із бібліотеки князів Любомирських, а також  виріб ковальського мистецтва – стілець з елементами листя гінкго тощо.

КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» РОР

Виставка-інсталяція «Срібний абрикос у склянці»(розповідь про дерево гінкго… і не тільки)

10 жовтня о 14 годині

Виставка безкоштовна. Однак, бажаючі можуть зробити благодійний внесок до збору коштів для виготовлення кованої лавочки з елементами листя гінкго, яка стане окрасою музейного парку.

Автор ідеї Галина Данильчук, старший науковий співробітник фондів музею