Це незвичайна виставка-комікс на підтримку музеїв та об’єктів культурної спадщини.
Виставка-комікс «Щоденник війни. Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину».
Через музейний продукт — графічну новелу (комікс), створений Одеським муніципальним музеєм особистих колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова), ми дізнаємося про реальні події — порятунок колекції Музею після повномасштабного вторгнення. Це досвід одеських музейників під час воєнного стану в лютому-червні 2022.
Мета проєкту — привернути увагу до порятунку культурної спадщини країни, розповісти світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме нищення росією об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.
?⬛? Хто ж такі Марісель і Панна Котта? Чи є в них реальні прототипи? Про це ви дізнаєтесь, побувавши на відкритті виставки. Під час події відбудеться зустріч із Марією Апрятовою — співавторкою та ілюстраторкою коміксу. Марія є завідувачкою відділу виставок Дому Блещунова. А розробила концепцію, ідею, сценарій графічної новели Олена Ілясова — головний зберігач музейної колекції та в.о. директора музею.
Зазначимо, що у червні 2023 комікс румунською вже був представлений в музеї історії міста Кишинів, де відбулася виставка у межах Днів культури України в Молдові. Комікс також показали і в шведському місті Мальме. В Україні комікс представили в Одесі, Львові, Ізмаїлі,Чигирині та Києві, а наразі покажемо і у Рівному.
Відвідати виставку можна з 1 по 20 червня у Органному залі(Мистецький цоколь, вул. Соборна, 137)
Щодня з 10.00 по 17.00.
1 червня 2024 о 17:30 відкриття виставки.
Читайте також: Рівненський органний зал запрошує на історичну екскурсію
- Несподівана користь від кропу на городіЗвичайний кріп, який росте практично на кожній ділянці, оздоровлює землю. Як помітили спеціалісти, кріп створює максимально сприятливе середовище для розвитку тих бактерій, які переробляють залишки рослин на корисний азот.