Галерея європейського живопису у Рівному презентує малярство

Діліться корисною інформацією з друзями:

Галерея європейського живопису «Євро-Арт» у Рівному презентує малярство Ференца Семана – одного із найбільш самобутніх, іронічних та сюжетних українських нонконформістів.

Галерея європейського живопису шанує Ференца Семана на творче псевдо Öcsi (Ичі, Ечі), котрим він асигнував усі свої мистецькі праці. Семан «увірвався» у мистецтво Закарпаття в середині минулого століття з новими ідеями, експериментами з формою і кольором, де класичні техніки синтезувалися із сучасними, щойно відкритими. А відтак, увійшов в історію українського мистецтва як унікальний живописець, майстер натюрморта і психологічного портрета, яскравий представник андеграунду 1960-х років.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Галерея європейського живопису

Непередбачуваний і епатажний, екзальтований і експресивний, парадоксальний і пристрасний митець категорично не сприймав академізму, а орієнтирами для нього були класики модернізму – Пікассо, Міро, Модільяні… Утім, окреме місце серед його уподобань належало творам його вчителів Адальберта Ерделі і Федора Манайла. Полотна Семана, водночас, схожі та несхожі на роботи його ужгородських колег і сучасників: відрізняються різноманіттям художніх прийомів, його авторською креативністю, бажанням «говорити своїм голосом», фантазувати, грати — бути вільним художником. Звідси і назва виставки, приуроченої до 85-річчя Майстра, – «Малярське соло Öcsi».

В експозиції представлено понад 20 робіт — автопортрети та портрети, фігуративні метафоричні та символічні композиції, різноманітні натюрморти, які загалом виходять за межі жанрів, перетворюючись на образні висловлювання, сповнені відвертого драматизму.

Сьогодні, на початку ХХІ століття, коли творчість мистецького андерграунду «шістдесятників» систематизовано, незаперечним є те, що Öcsi був одним із тих, хто заклав підвалини художнього бунту, що вибухнув на межі 1980-90-х років.