Оптимальний час для садіння зимового часнику настає до перших заморозків.
Зимовим часником вважається той, який садять восени та залишають у ґрунті на зимівлю. Він відрізняється смачними зубчиками. Коли садити часник у землю – питання, яке постає перед городниками наприкінці літа. Це важливо, бо від часу посадки залежить, яким буде урожай.
Коли садити часник у відкритий ґрунт
Зимовий часник потрібно садити десь за 35-45 днів до початку постійних заморозків. Адже до зими зубчики встигнуть наростити кореневу систему близько 10-12 сантиметрів. Водночас пам’ятайте, що садити часник на зиму краще пізніше, аніж раніше. Бо якщо зелені паростки з’являться до зими, то він може загинути. Оптимально це робити у період з кінця вересня і до кінця жовтня.
Часник заведено розміщувати на сонячній та високій ділянці. Цей овоч потребує доволі багато сонця.
Перед посадкою ділянку можна удобрити. На квадратний метр вносять 5-6 кілограмів перегною (у разі, якщо попереднє насадження ним не підживлювали). А ще – 30 грамів суперфосфату, 20 грамів калійної солі. Це місце слід перекопати. Також вириваємо бур’яни, рівняємо поверхню граблями.
Як правильно садити часник у відкритий ґрунт
Фахівці радять перед посадкою зубці часнику обробити. Йдеться про сольовий розчин. Для його приготування треба розчинити 3 столові ложки солі у 5 літрах води. Зубці замочують в ньому на 2-3 хвилини.
Після такої «процедури» можете пересаджувати зубці в землю углиб на 10 сантиметрів з відстанню між зубцями 10-15 сантиметрів.
На дно посадкових лунок можна внести трохи піску, аби надалі часник не гнив. Поливати овоч є сенс тільки за теплої погоди. Коли йдуть дощі, цього робити не потрібно.
За бажання можна замульчувати землю опалим листя чи травою. Так часник буде захищеним від перепадів температури.
Вікторія КОЗАР
- Легалізація найманої праці – основні завдання та шляхи їх виконанняОсновним завданням відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці є збільшення кількості застрахованих осіб, тобто збільшення працівників з належно оформленими трудовими відносинами. Так, з метою забезпечення зростання кількості…