Можливо, ви маєте звичку з самого ранку застеляти ліжко, але насправді робити цього одразу ж не варто, особливо в теплу пору року. Причина може бути дещо неочікуваною.
Виявляється, коли ви вранці прокидаєтеся, на вашій постільній білизні може залишатися досить багато вологи та пилу, що накопичилися за ніч. І це може навіть сприяти розвитку кліщів, якщо ви надто швидко застелете постіль. Тож з цим варто зовсім трохи зачекати.
Звісно, застеляння ліжка має свої переваги: ви відчуваєте себе спокійними та впорядкованими, а ваша оселя й ліжко зокрема виглядають охайними та прибраними. Без сумнівів, не варто відмовлятися від ідеї застеляння ліжка – ось тільки, можливо, варто трохи відкласти цей процес на трохи пізніший час.
Попри те, що чимало людей переконані – розгладжування простирадла та збивання подушок – це перший крок до успішного дня, насправді це може навіть принести деяку шкоду здоров’ю.
Експерти зі сну застерігають, що люди, які так вчиняють, можуть зіштовхнутися з деякими небажаними наслідками, і особливо неприємними вони можуть бути для людей, які страждають від алергії.
Попри поширену думку, незастелене ліжко менш схильне до затримання пилових кліщів і пилку – крихітних істот, які можуть викликати чимало проблем зі здоров’ям – зокрема астму й алергію. А непровітрювана білизна може створити ідеальне середовище для підвищення концентрації пилових кліщів та їхніх алергічних білків.
Тож набагато краще буде на деякий час залишати ковдру та простирадла вивернутими – так на них буде потрапляти сонячне світло, яке відіграє певну роль у запобіганні появи кліщів.
Марина БЛОХІНА
Читайте також: Ґаджети: чим загрожує їхнє постійне використання?
- Графіки відключень електроенергії на Рівненщині в суботу, 23 листопадаГрафіки відключень електроенергії на Рівненщині можуть змінюватися залежно від коригування доведених лімітів диспетчерським центром Укренерго.