У Рівному проведена неформальна зустріч бізнесу з владою

У Рівному днями проведена неформальна об’єднавча зустріч бізнесу з владою, ініціатором та організатором якої стала Рада територіального відділення асоціації платників податків у Рівненській області.

Невідомо, скільки ще наша країна перебуватиме в стані війни. Але вже цілком зрозуміло, що ворожа агресія не розділила, а лише згуртувала суспільство. Незалежно від політичних поглядів і сфер діяльності, в єдиному пориві кожен з нас сьогодні шукає ту нішу, де він зможе бути найбільш корисним для перемоги над ворогом. Не секрет, що найбільш потужним внеском завжди є спільні, об’єднані дії.

Метою і  предметом зустрічі було обговорення необхідних спільних дій та взаємодії суб’єктів господарювання різних галузей і сфер діяльності з державними та контролюючими органами. Керівники податкової служби, держпраці,  підрозділів облдержадміністрації розповіли про стан справ у відповідних галузях.

      Для  мене, наприклад, було дещо дивно почути, що ряд наших підприємств, які відновили, або продовжують роботу, забули, що сьогодні, як ніколи, держава потребує наших податків. Адже сьогодні це, насамперед, безпека, оборона. Не кажучи вже про вкрай необхідну соціальну підтримку громадян, які  залишилися без їжі, одягу та даху над головою.    Сплата податків бізнесом –  це теж один із патріотичних вчинків Це той вклад, який ми можемо і повинні зробити задля підтримки фінансової стабільності нашої країни в умовах війни, підтримки Збройних сил України. А  відтак – наближення перемоги над ворогом. Представниками бізнесу в ході зустрічі, в свою чергу,  піднято ряд питань щодо необхідних законодавчих змін в зв’язку з неможливістю дотримання платниками окремих чинних вимог податкового законодавства внаслідок настання надзвичайних та невідворотних обставин в умовах ворожої агресії.

Це далеко не перший наш захід в період дії воєнного стану. Територіальним відділенням АППУ в Рівненській області вже проведено ряд спільних заходів,  спрямованих  на обговорення із суб’єктами господарювання  області необхідних регуляторних змін у сфері податкових та  соціально-трудових відносин з метою мінімізації  негативного законодавчого впливу на діяльність платників податків в період дії воєнного стану.  Такі зустрічі проводилися зазвичай з бухгалтерами в режимі он-лайн. За результатами таких обговорень урядом враховані значну кількість наших пропозицій  щодо спрощення законодавчих процедур. Вони   стосувалися зменшення податкового навантаження шляхом розширення сфери застосування спрощеної системи оподаткування та зняття обмежень, які стримують її запровадження. Нами надавались   відповідні пропозиції щодо врегулювання інших проблемних питань бізнесу, велика частина їх також врахована.. Зокрема за такими напрямами: процедури та обставини списання податкового боргу; надання додаткових пільг, у т.ч. з урахуванням втрати майна; спрощення правил ведення обліку та звітності, оформлення первинних документів на період військового стану; зміна ставок податків, зборів, обов’язкових платежів та  об’єктів оподаткування.

ТВ АППУ в Рівненській області і надалі готове чути пропозиції від імені бізнесу з усіх основних аспектів, що врегульовуватимуть фінансово-майнові відносини між державою і платниками податків у період воєнного часу. Наші експерти будуть узагальнювати їх та аргументовано спрямовувати владі  для їх імплементації.

Від кожного з нас залежить, що наша держава буде сильною і ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!

Марян Года, голова Ради територіального відділення Асоціації платників податків України

Діліться корисною інформацією з друзями: