Сумлінних платників податків Рівненщини нагородили

Діліться корисною інформацією з друзями:

Днями  відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського Ювілейного Рейтингу «Сумлінний платник податків – 2020». Нагородження найбільших платників відбувалось в приміщенні Міністерства фінансів України. Форматом проведення урочистої церемонії заходу також передбачено он-лайн включення нагородження решти 65 всеукраїнських переможців Рейтингу за допомогою Програми ZOOM в Головних управліннях ДПС в регіонах.

Міністр фінансів України Сергій Марченко від імені керівників держави привітав всіх присутніх та подякував добросовісним платникам податків, які заслуговують особливого шанування.

«Від себе особисто, та від імені всієї держави хочу подякувати не лише переможцям Всеукраїнського Рейтингу, а всім сумлінним платникам податків. Адже саме завдяки тим платникам, які сумлінно виконують свої обов’язки перед державною скарбницею, забезпечується соціально-економічна стабільність в державі та  суспільний добробут громадян», – відмітив Міністр.

Приємно зазначити, що першість України серед великої кількості підприємств в своїх  галузях вибороли три підприємства з Рівненщини. Перемогу здобули: ТОВ СГП «ім. ВОЛОВІКОВА в номінації «Сумлінний платник податків у аграрній галузі — тваринництво»;  ДП «Сарненське лісове господарство» – серед великих підприємств, а ДП  «Соснівське лісове господарство» – серед середніх підприємств в номінації «Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві».
Вручаючи нагороди переможцям, очільник податкової служби Віталій Чуй відмітив:

«Рівненська область не випадково відзначена регіоном з найбільшою кількістю переможців першого туру Рейтингу. В певній мірі цього вдалося досягти завдяки впровадженню на обласному рівні додаткових номінацій Рейтингу для малих підприємств та фізичних осіб –підприємців. Та, в основному, це заслуга платників податків Рівненщини, які в переважній своїй більшості добросовісно виконують свої зобов’язання перед бюджетом. Завдяки сумлінню платників податків Рівненщини минулорічний показник  надходжень до зведеного бюджету країни за одинадцять місяців перевищено більш ніж на 2 млрд.  гривень. Всього від нашої області надійшло податків в сумі 10,9 млрд гривень, місцеві скарбниці отримали 6 млрд 93 млн грн, що перевищує минулорічні надходження на 1 млрд 100 мільйонів гривень».

Від імені платників податків Рівненщини, я як керівник територіального відділення Асоціації платників податків, подякував керівництву Міністерства фінансів, ДПС України за належну оцінку внеску сумлінних платників нашого регіону  у розбудову держави та місцевих громад. 

Крім того хотів би звернути увагу організаторів Рейтингу, що з поданих від Рівненщини претендентів у цьому році перемогу на Всеукраїнському рівні здобули три сумлінних платники із шести поданих, тобто 50 відсотків, тоді як Президентом Асоціації платників податків України було відмічено, що за десять років проведення рейтингу кількість переможців складає  лише 6% від тих, хто брав участь у Рейтингу. Це свідчить про те,  наскільки відповідально Рівненська область ставиться до відбору претендентів.

Жорсткі критерії оцінювання  наших претендентів на перемогу Всеукраїнського рівня в своїх галузях свідчать про те, що це дійсно найбільш  добросовісні платники податків, які  не лише своєчасно сплачують податки та дотримуються податкової дисципліни, а й надають робочі місця, платять своїм працівникам гідну зарплату, забезпечують своїх працівників соціальним пакетом, здійснюють благодійну діяльність та відіграють значну роль в своїх територіальних громадах.

Перший заступник  Голови ДПС України Наталія Рубан  зазначила, що ДПС приймає участь у проведенні Рейтингу, перевіряючи повноту сплати податків та дотримання податкової дисципліни,  високо оцінила  роль  Асоціації платників податків в проведенні Всеукраїнського Рейтингу. Адже основна мета Рейтингу, який Асоціація проводить вже більше 10 років поспіль, є посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни та підвищення загальної культури сплати податків.

Голова вищої рейтингової комісії, Президент Асоціації платників податків України  Грігол Катамадзе відмітив, що  впродовж десяти років поспіль проведення Рейтингу «Сумлінні платники податків» в ньому прийняло участь майже 8 тисяч підприємств. Нагороди Всеукраїнського рівня отримали 477 платників податків — представників великого, середнього та малого бізнесу, що складає  6% від тих, хто брав участь у Рейтингу.

«Цей незначний відсоток  нагороджених за 10 років говорить про те, що Асоціація з великою відповідальністю підходить до надання платникам податків такого високого Звання», — запевнив присутніх Грігол Катамадзе.

В даний час Рейтинг об’єднує мало не всі сфери економіки та суспільного життя, адже спектр його номінацій доволі широкий. Лише  промисловість представлена 17-ти під номінаціями. 

Переможців в аграрній галузі визначають по 4–х підномінаціях. Серед переможців широко представлені  будівництво, культура, інформація та телекомунікації, медицина та фармацевтика, сфери права, консалтингу, наукової та технічної  діяльності, торгівлі, послуг, транспорту та зв’язку, фінансової та страхової діяльності. Жорсткі критерії відбору претендентів свідчать про те, що ці дійсно  добросовісні платники податків не лише своєчасно сплачують податки та дотримуються податкової дисципліни, а й надають робочі місця, платять своїм працівникам гідну зарплату, забезпечують своїх працівників соціальним пакетом, здійснюють благодійну діяльність та відіграють значну роль в своїх територіальних громадах.

 Перший заступник президента УСПП, Голови Антикризової ради громадських організацій України Сергій Прохоров, вітаючи  всіх присутніх, зазначив, що цей Рейтинг став часткою державного життя, системним підтвердженням діалогу між владою та бізнесом. Також він наголосив, що основним принципом  роботи влади повинно бути  прийняття рішень не в кабінетах, а в комунікації з суспільством, тоді закони будуть відповідати інтересам суспільства. Президент УСПП  подякував  платникам податків – номінантам Рейтингу за збережені робочі місця та добросовісно сплачені податки попри негативному впливу на бізнес багатьох негативних чинників.

Присутні на урочистостях високопосадовці, експерти, представники бізнес асоціацій, ЗМІ одностайно відмітили, що Рейтинг є  значущим суспільно-економічним Проєктом, який популяризує основні принципи чесного ведення бізнесу.

Мар’ян Года, голова обласної рейтингової комісії, керівник територіального відділення Асоціації платників податків