fbpx

Названі ключові пріоритети Національної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства

Діліться інформацією з друзями:

В усьому цивілізованому світі діє аксіома, що громадянське суспільство є силою, яка в різний спосіб посилює спроможність країни,  а іноді виступає двигуном демократичних перетворень, як інституційна противага владі. Будемо намагатися досягнути цього і в нашій країні.

В українському суспільстві останнім часом дещо посилилась громадянська активність, однак досі є ключові виклики, з якими треба працювати, щоб покращити середовище діяльності громадянського суспільства та зміцнити інституційні спроможності його організацій. Не виключенням у цьому плані є діяльність громадських бізнес формувань, статутними завданнями яких є захист прав та інтересів платників податків.

Асоціація платників податків України  спільно з Українською Радою бізнесу, іншими бізнес асоціаціями  не втомлюються надавати  свої пропозиції у Зверненнях до законодавчої та виконавчої влади  щодо необхідних термінових змін у податковій та бюджетній політиці. На превеликий жаль, реалізована лише невелика частина цих пропозицій, які можуть мінімізувати збитки бізнесу від кризи. Обіцяна владою лібералізація податкового законодавства перетворилася на законодавчий  хаос. Поспішні, в більшості своїй хаотичні та суперечливі податкові нововведення  далекі від послаблення податкового тиску. Часто, ще не вступивши в силу, під тиском підприємницької спільноти, законодавчі податкові норми  по декілька разів докорінно змінюються. Внаслідок чого  бізнес вимушений працювати  у стані повної невизначеності.

В даний час формується і широко обговорюється  Національна Стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства. Звичайно, що наша громадська організація теж висловила свою позицію при розробці Національної Стратегії.

Члени РАДИ ТВ АППУ, Громадської Ради при ГУ ДПС у Рівненській області за участю представників організацій громадянського суспільства, науковців, експертів на спільному засіданні одностайно підтримали пропозиції до Стратегії, спрямовані на такі ключові пріоритети:

  • забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення;
  • створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій (інститутів) громадянського суспільства;
  • стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України.

Будемо сподіватися, що  спільними зусиллями нам вдасться визначити ключові пріоритети у сфері сприяння розвитку громадянського суспільства, які мають бути означені Національною Стратегією та незабаром реалізовані.

Мар’ян Года, Голова обласного відділення Асоціації платників податків