Адміністрування податків повинне бути спрощене

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Асоціація платників податків є  одним з потужних осередків громадянського суспільства у податковій та митній сфері, а зворотний зв’язок із бізнесом є досить  важливим в питаннях функціонування податкової та митної служб. Тому в умовах кризи  ми маємо активізувати співробітництво  для досягнення спільних цілей, які полягають у вдосконаленні податкової  системи, спрощенні  адміністрування податків та митних процедур. Це виклик часу.

З цією метою 4 вересня 2020 року був підписаний Меморандум про партнерство та співробітництво між Рівненською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням ДПС у Рівненській області, Поліською митницею Держмитслужби та Територіальним відділенням Асоціації платників податків України у Рівненській області https://www.facebook.com/103303537853028/posts/187675152749199/

Днями в рамках чотирьохстороннього Меморандуму підписані Плани  спільних заходів ТВ АППУ з податковою та митною службою. Переконаний, що реалізація  запланованих заходів стане новим етапом у спільній роботі. Адже лише в тому разі, коли бізнес і влада робитимуть кроки назустріч один одному  і будуть чесно та прозоро працювати в одному напрямку, наповнення казни суб’єктами  господарювання зростатиме, а платникам податків працюватиметься  легше.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Закріплені у Планах спільних дій напрями та механізми партнерства покликані сприяти налагодженню системного діалогу ДПС та митниці з громадським об’єднанням, що представляє інтереси  різних груп платників податків Рівненщини. Згідно з підписаними Планами сторони співпрацюватимуть з питань захисту законних прав платників податків, спільно узгоджуватимуть позиції щодо реформування податкової та митної систем, забезпечуватимуть безпосередню участь платників податків у прийнятті важливих рішень щодо поліпшення умов ведення бізнесу.

Плани спільних дій також передбачають проведення заходів роз’яснювального характеру для суб’єктів підприємницької діяльності, «круглих столів» та нарад з питань роботи податкових та митних органів.  При потребі спільно розглядатимуться конфліктні ситуації між платниками, податковими та митними органами у процесі сплати та адміністрування податкових і митних платежів. Крім того, сторони проводитимуть моніторинг громадської думки щодо чинного податкового та митного законодавства,  а також підготовку пропозицій щодо вдосконалення неприйнятних для бізнесу норм.

Такий формат співпраці є дієвим та ефективним як для платників податків, так і для держави. Тим більше, що бізнес, податкові і митні органи прагнуть одного – цивілізованих і прозорих  податкових та митних  правил, збільшення бюджетних надходжень завдяки  розвитку підприємництва та зростання інвестицій в українську економіку.

Мар’ян Года, Голова обласного відділення Асоціації платників податків

Діліться корисною інформацією з друзями: