fbpx

Вночі в Рівненській міській лікарні закінчився кисень для хворих (ВІДЕО)

Проблеми з лікуванням коронавірусу в Рівному такі ж, як і по Україні, з більшістю з них місто справляється власними силами. Єдине, чого не можна вирішити самотужки – забезпеченість киснем, – розповів міський голова Рівного Володимир ХОМКО.

– Коштів у нас достатньо, ми їх передбачили, є одна проблема, загальноукраїнська, яку ми не можемо вирішити самі без Уряду. І це пряма задача уряду – це постачання кисню, – наголосив мер. – Це тендерна процедура. За результатами тендеру, кисень нам постачає львівська фірма, яка на жаль зараз не справляється. Очевидно, що потреба в кисні зросла, потужності у них не безкінечні і виник дефіцит. Це пряма задача уряду, існує коронавірусний фонд, чому не збудували кілька кисневих станцій на всю Україну? Щоб наперед забезпечити киснем. Пишу зараз листи до Прем’єра, Президента, хай вирішують це питання. Це не питання Рівного чи Здолбунова, а всієї України.

Учора в нас у лікарні о 4 годині закінчувався кисень, якби не встигли до 10 години ранку його привезти, була б біда. Майже 200 хворих у лікарні, які потребують кисню. Раніше нам давали одразу по 9-10 тонн, тепр дають по одній, мусимо їздити майже щоденно. Це не лише витрати, а й небезпека.