fbpx
Жінка п'є воду.

Жах у пляшках. Пластикова пляшка води містить 240 000 частинок нанопластику, що викликає рак

Діліться інформацією з друзями:

Це у 100 разів більше, ніж вважалося раніше. Світ перейшов на бутельовану воду через заяви, що водопровідна вода забруднена. Але нове дослідження показує, що вода в пластикових пляшках містить більше токсичних наночастинок, ніж водопровідна.

Нові дослідження показали, що вода у пластикових пляшках містить сотні тисяч токсичних мікроскопічних пластикових частинок.

Про це повідомляє британське видання Mail Online.

Висновки, ймовірно, шокують усіх, хто перейшов з води з-під крана на воду в пляшках, вважаючи, що це краще для їхнього здоров’я.

Вживання води з пластикової пляшки означає, що ви забруднюєте своє тіло крихітними шматочками пластику, які, як побоюються вчені, можуть накопичуватися у ваших життєво важливих органах із невідомими наслідками для здоров’я.

Нанопластик вже пов’язують із раком, проблемами безпліддя та вродженими дефектами

Вчені, використовуючи найсучасніші методи лазерного сканування, виявили в середньому 240 000 частинок пластику в однолітровій пляшці води, у порівнянні з 5,5 на один літр водопровідної води.

Частинки нанопластика набагато менші, ніж мікропластик, раніше виявлений у бутельованій воді.

Ці частинки вважаються потенційно токсичними, оскільки вони настільки малі, що можуть потрапляти безпосередньо в клітини крові та мозок.

Ці мікроскопічні частинки містять фталати — хімічні речовини, які роблять пластик більш міцним, гнучким і довговічнішим.

Впливу фталатів приписують 100 000 передчасних смертей у США щороку. Відомо, що хімічні речовини перешкоджають виробленню гормонів в організмі.

За даними Національного інституту гігієни навколишнього середовища, вони

«пов’язані з проблемами розвитку, репродуктивної функції, мозку, імунітету та іншими проблемами».

Зараз у всьому світі проводяться дослідження для оцінки потенційно шкідливих наслідків.

Одним із поширених типів наночастинок був поліетилентерефталат або ПЕТ.

Співавтор дослідження, професор Бейжан Янь, хімік-еколог з Колумбійського університету, сказав:

«Це не дивно, оскільки саме з цього зроблені багато пляшок для води».

Він продовжив:

«ПЕТ також використовується для газованих напоїв у пляшках, спортивних напоїв і таких продуктів, як кетчуп і майонез. Ймовірно, пластик потрапляє у воду, коли шматочки відшаровуються, коли пляшку стискають або піддають впливу тепла».

Ще одна пластикова частинка, знайдена в пляшках з водою, яка перевершила ПЕТ, був поліамід – тип нейлону.

«За іронією долі, — сказав професор Ян, — він, ймовірно, походить від пластикових фільтрів, які нібито використовуються для очищення води перед її розливом».

Іншими поширеними пластиками є полістирол, полівінілхлорид (ПВХ) і поліметилметакрилат, які використовуються в різних промислових процесах.

Але, під час досліджень, вчені виявили один дуже тривожний факт: це те, що нано- і мікропластики становлять лише близько 10 відсотків усіх наночастинок, знайдених у зразках. Вони поняття не мають, що таке решта.

Виробництво пластику в усьому світі продовжує становити загрозу для навколишнього середовища – щорічно виробляється 400 мільйонів метричних тонн.

Понад 30 мільйонів тонн щороку викидається у воду або на сушу, і багато продуктів, виготовлених із пластику, наприклад синтетичний одяг, виділяють частинки під час використання.

Експерти все ще працюють над визначенням впливу цього на здоров’я людини.

Читайте також: Українські військовослужбовці та ветерани візьмуть участь у змаганнях United States Air Force Trials 2024