fbpx
Залежність від смартфона: як розпізнати номофобію та позбутися її

Залежність від смартфона: як розпізнати номофобію та позбутися її

Діліться інформацією з друзями:

Сучасне життя неможливо уявити без смартфона, але що, якщо ваша залежність від нього стає причиною тривоги, дискомфорту та навіть панічних атак?

Номофобія – це не просто страх залишитися без телефону, а серйозне явище, що впливає на психічне здоров’я, соціальні зв’язки та ефективність у роботі й побуті.

Як розпізнати цю залежність та повернути контроль над власним життям? 

«Номофобія» (скорочена форма від no-mobile-phone-phobia) – це стан страху та занепокоєння, який виникає в людини, при втраті нею мобільного телефону,  його розрядці або відсутності коштів на рахунку, що перекриває можливість мобільного зв’язку та доступу до інтернету з втратою можливості контактувати з людьми. – розповідають в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб

Одним з проявів номофобії є неконтрольоване використання смартфонів та страх залишитися без телефону. Дослідження показали, що до 90% взаємодії зі смартфоном відбувається неусвідомлено і вони не викликані об’єктивними потребами. 

Фахівці переконані, що формат номофобії у кожної людини є індивідуальний та  залежить від того, як саме людина користується смартфоном і для чого він їй потрібен.

У фобії існує багато ознак, в тому числі звичка носити постійно телефон в руках, брати його в ліжко, вранці насамперед дивитися в екран, гостре бажання перевіряти телефон та повідомлення якомога частіше, «зависати» в них під час прийому їжі, дружніх та ділових зустрічей, жертвувати інтересами та захопленнями заради того, щоб провести час у телефоні. При цьому  погіршується концентрація та працездатність через постійні відволікання на смартфон, знижуються соціальні зв’язки.

Також номофоб може  відчувати і класичні симптоми фобії: прискорене серцебиття, пітливість, підвищену тривожність аж до панічних атак, безсоння.

Небезпека номофобії полягає у проблемах із не виконанням завдань на роботі чи вдома, через зайнятість своїм гаджетом. Також відбувається ізоляція від сім’ї та друзів.

Як боротися з номофобією?

Насамперед виробляйте звички:

  • спілкуватись  наживо з людьми;
  • вимикати смартфон або переводити його у режим «польоту» під час спілкування з сім’єю, друзями та на час сну. Ваш відпочинок має бути якісним;
  • знаходити баланс між проведенням часу в гаджеті та виконанням інших справ;
  • проводити годину без телефону.

Заведіть домашнього улюбленця, займіться благодійністю, допомагайте батькам у вирішенні домашніх проблем, виберіть собі хобі.                                                                            

З номофобією можна боротися самостійно в тому випадку, якщо ви визнаєте про існування цієї  проблеми у вас. Багато людей упевнені, що смартфон – це благо цивілізації, який полегшує життя. Саме тому номофобія найчастіше розвивається непомітно. Будьте пильні, аналізуйте свої звички, щоб не допустити залежності.

Читайте також: Російський дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі