З підозрою на сказ до медиків звернулись 170 мешканців Рівного

З підозрою на сказ до медиків звернулись 170 мешканців Рівного

Діліться інформацією з друзями:

У Рівному за три місяці 2025 року за медичною допомогою звернулися 170 громадян, які мали підозру на сказ після укусів свійських тварин.

За даними Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за вказаний період антирабічне лікування у вигляді щеплень було призначене 73 особам, серед яких – 24 дітей.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Воно характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

Вірус сказу вражає центральну нервову систему. Якщо людина не отримує відповідної медичної допомоги після укусу, пошкодження шкіри, ослинення твариною, вірус може викликати захворювання головного мозку, що врешті-решт призведе до смерті. Летальність від сказу для людей після появи симптомів — 100%.

Ранні симптоми сказу можуть проявлятися у вигляді лихоманки з болем і незвичного або незрозумілого поколювання чи печіння у місці рани. На пізніших стадіях вірус поширюється на центральну нервову систему, спричиняючи смертельне запалення головного та спинного мозку.

У Рівному антирабічну допомогу надають у травмпункті КНП «Центральна міська лікарня» РМР. До медзакладу звертаються громадяни, які отримали укус від тварини та мають підозру на сказ.

Тож якщо вас укусила або лизнула безпритульна чи дика тварина, негайно зверніться до лікаря. Якщо лікар недоступний, ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хв мильною водою дезінфектантами для обробки ран у хірургічній практиці або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду), що нейтралізують вірус. Але після цього все одно неодмінно зверніться по медичну допомогу.

Джерело: Управління охорони здоров’я м. Рівне

Читайте також: Майже на мільйон порушень виявили у відділі освіти на Рівненщині аудитори