Що означає SPF? Який сонцезахисний крем найефективніший? Чи можуть бути негативні наслідки від таких коштів? Як часто потрібно наносити крем із SPF на шкіру? Але чи справді сонце настільки небезпечне, що без засобів захисту вам загрожує передчасне старіння і навіть онкологія шкіри?
Щороку з настанням літа з’являється реклама сонцезахисних засобів із SPF. Виробники ціэї косметичної продукції обіцяють, що сонцезахисний крем, лосьйони та спреї захистять нас від негативного впливу сонячних променів, зволожуватимуть, живлять нашу шкіру, а чим вищий показник SPF, тим довше триватиме дія крему. Але чи це так насправді?
Що таке SPF?
Ця складна абревіатура має дуже просте розшифровку, SPF означає Sun Protex Factor, що перекладається з англійської як сонцезахисний фактор (набір компонентів, що захищають від небезпечних променів). Він захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, що призводить до почервоніння, опіків та різних шкірних захворювань, а також продовжує час безпечного перебування на сонці.
На полицях магазинів або в інтернеті можна знайти такі засоби з SPF, як креми, спреї, лосьйони, гелі, бальзами для губ, тональні основи, молочко та олії для засмаги. Тобто, SPF може бути практично у всіх косметичних засобах. Їх радять використовувати для різних ділянок тіла: від чола і до пальців ніг, але при цьому дотримуватись певних правил.
Головні вимоги до нанесення коштів із SPF:
Починати використовувати за 15-20 хвилин до виходу вулицю, тому що для активації компонентів крему для обличчя з SPF та їх дії має пройти час.
Засіб із SPF потрібно наносити на шкіру рівномірним щільним шаром 2 мг. на 1мс2, щоб не залишалося незахищених ділянок, адже вони згорять на сонці насамперед.
Спрей потрібно розпорошувати спочатку на долоню, а потім з її допомогою мазати їм все тіло, в жодному разі не можна розпорошувати спрей прямо на обличчя, тому що він може потрапити у вічі.
Будь-який сонцезахисний засіб потрібно наносити через кожні 2-3 години незалежно від показника SPF.
Дані правила можна знайти на упаковці будь-якого крему, лосьйону чи іншої косметики із сонцезахисним фактором. Але, якщо їх уважно прочитати, можна звернути увагу на те, що засіб з SPF потрібно повторно наносити через кожні 2-3 години.
А як же тоді бути з рекламною обіцянкою більш тривалого ефекту крему з SPF50, ніж крему з SPF30? Щоб не бути ошуканими рекламою, потрібно розуміти значення та відмінність 10,15,30,50 та SPF 100.
Чи залежить тривалість дії крему для засмаги від показника SPF?
Відповідно до статей косметологічних сайтів, блогів та рекламних оголошень, різне значення сонцезахисного фактора (SPF10, SPF20, SPF30 тощо) означає, у скільки разів більше часу можна безпечно перебувати на сонці. Наприклад, якщо зазвичай без нанесення будь-яких засобів шкіра починає негативно реагувати на сонце (червоніти, пекти, свербіти) через 10 хвилин перебування на вулиці, то за допомогою засобу з SPF15, ви в 15 разів довше зможете безпечно засмагати.
Помноживши 10 на 15, виходить 150 хвилин, тобто саме стільки часу можна безтурботно гуляти сонцем. Однак, слідуючи такій логіці, крем із SPF100 може захищати від почервоніння та опіків протягом 1000 хв. А це суперечить правилам, записаним в інструкціях щодо використання сонцезахисних засобів із SPF, де сказано, що їх потрібно наносити повторно через кожні 2-3 години (120-180 хв.).
Що ж тоді означають цифри поруч із SPF?
Вони показують, від якої кількості шкідливих променів захищає той чи інший засіб. Так, крем із SPF15 уберігає від 93% променів, з SPF30 від 97%, з SPF50 від 98% та з SPF100 від 99% негативних променів. Як видно з даного прикладу, різниця між SPF15 і SPF100 всього 6%.
Знаючи всі ці факти, можна більше не піддаватися впливу реклами і не думати, що сонцезахисний крем із SPF100 захищатиме від почервонінь та опіків у сто разів довше. Не захистить він і від усіх шкідливих променів.
Джерело: apteka24.ua