fbpx

Як уникнути неприємностей на обличчі під час носіння маски

Діліться інформацією з друзями:

Обов’язковий атрибут кожної людини в період пандемії – захисна маска. Без неї не виходимо на вулицю, не можемо зайти в магазин чи аптеку, скористатися громадським транспортом. Крім своїх захисних властивостей, вона має один неприємний побічний ефект.

А саме – викликає висипання на шкірі. З цією проблемою зіткнулося чимало людей, вона навіть отримала окрему назву – маскне. Лікарі та косметологи пропонують варіанти, як уникнути неприємностей на обличчі.

Обрати і замінювати

Найголовніша порада – регулярно міняти маску. В ідеалі – кожні дві години. Якщо ж ви носите багаторазові, тканинні маски,  потрібно мати їх кілька штук. Тут важливо пам’ятати, що бавовняні затримують вологу, тож тим у кого  чутлива шкіра, варто придивитися до іншого варіанту – маскам з шовку або з комбінованого матеріалу з шовковою підкладкою. Із ними шкіра значно менше подразнюється, пише сайт «Новое время».

Неопренові маски можуть створювати парниковий ефект, оскільки щільно прилягають до шкіри і викликають посилене потовиділення. Тим, хто страждає від маскне, краще відмовитися від них.

Те ж саме стосується одноразових масок, вони вважаються кращими лише тому, що їх потрібно часто міняти. Однак, якщо ви часто перете свою тканинну маску і не носите її в кишені, різниці не буде.

Вибір правильної маски – не єдина умова. На час її носіння потрібно відмовитися від щільних тональних основ, оскільки вони ускладнюють доступ кисню до шкіри і можуть провокувати підвищене саловиділення. Краще замінити їх на доглядові засоби з гіалуроновою кислотою і церамідами, оскільки подібні креми зменшують тертя, а отже, і подразнення.

Делікатне очищення + догляд

Якщо (незважаючи на всі запобіжні заходи) ви все ж зіткнулися з маскне, варто переглянути свій щоденний догляд за шкірою, додавши протизапальні засоби. Їх легко знайти в лінійках косметики для проблемної шкіри. але будьте уважні, деякі з них мають виражений підсушуючий ефект. Це зовсім не те, що вам потрібно.

Вибирайте м’які засоби з олією чайного дерева, бензоліпероксидом, екстрактом ромашки. Особливу увагу варто приділити процесу очищення шкіри. іноді причиною запального процесу може бути занадто агресивний засіб для вмивання.

Найм’якші засоби – ензимні пудри. вони майже не піняться, тому не сушать шкіру. Єдиний мінус цих продуктів – висока ціна і маленький асортимент.

Наступний етап після вмивання – тонізація. Для цього існують спеціальні лосьйони і тоніки. Вибирайте ті, які відновлюють природний захисний бар’єр на шкірі.

Наявні запалення можна обробляти точково за допомогою саліцилової кислоти з аптеки або засобів з дезінфікуючими компонентами.

Чого точно не варто робити, так це намагатися давити прищі. Пошкодивши шкіру, ви дасте бактеріям можливість проникнути глибше. Тож висипання посиляться.

Після очищення і тонізації не забудьте скористатися сироваткою і кремом. Вибирайте засоби для проблемної шкіри. наприклад, з цинком або ніацинамідом.

Ідеальний крем повинен містити зволожуючі і живильні компоненти: алое, гіалуронову кислоту, некомедогенні олії. Вони створять оклюзивну плівку, що зменшує тертя, але не будуть перешкоджати доступу до шкіри повітря.

А ось від чого зараз краще відмовитися, так це від пілінгів і скрабів. Будь-яке пошкодження шкіри загрожує посиленням запальних процесів. до того ж навесні потрібно забути про видалення ороговілого шару. Після пілінгу посилюється чутливість шкіри. в тому числі до сонця.

Надія ВАНЧЕНКО