Як стати потенційним донором кісткового мозку

Як стати донором кісткового мозку

Діліться інформацією з друзями:

Ми часто боїмося говорити про рак, навіть називати це слово вголос. Коли ж дізнаємося про діагноз близької людини, перша думка: “Як допомогти?”.

І ви дійсно можете допомогти й долучитись до боротьби інших людей проти хвороби! Ваше бажання допомогти іншим українцям та українкам, маленьким зокрема, і кілька годин (чи навіть хвилин!) вашого часу можуть ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ!

Лікування раку часто потребує переливання крові чи окремо тромбоцитів, а також кісткового мозку.  Це відбувається тому, що під час лікування знищуються власні кровотворні клітини і їх потрібно замінити здоровими, з таким само унікальним “кодом”. А кодів кровотворних клітин – величезна кількість! Саме тому постійно потрібно багато різних донорів і донорок, щоб склалась “ідеальна пара”.  Будьте серед них!

☝️ Щоб стати потенційним донором кісткового мозку потрібно лише зареєструватися в Українському реєстрі донорів кісткового мозку: https://ubmdr.org/.

Ви отримаєте набір для забору вашої ДНК (ватні палички, якими треба провести по внутрішній поверхні щоки) і відправите зразок назад, на типування. Якщо колись людина з таким само типом кісткового мозку потребуватиме пересадки, з вами зв’яжуться. Донація кісткового мозку в більшості випадків схожа за процедурою до здачі крові з вени.

Не бійтеся раку – долучайтеся до боротьби із ним! Донори рятують життя!

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Чому тріскаються помідори та як цьому запобігти
    Тріщини на помідорах псують їхній вигляд, прискорюють псування та роблять плоди непридатними для консервування. Через тріщини всередину потрапляють мікроби, що може призвести до втрати врожаю.