Як розблокувати сідничний нерв знає реабілітолог. Термін «защемлення сідничного нерва» передбачає втрату еластичності та гнучкості м’язів задньої поверхні ноги. Це часто пов’язане з процесом вікового укорочення (ригідності) м’язів, який може розпочатися вже після 30-35 років.
Рівненська тренерка з йоги, реабілітолог Олена ЧАБАРАЙ порадила дві прості вправи, які полегшать больові відчуття та розблокувати сідничний нерв.
За її словами, традиційне лікування таких станів передбачає діагностику та призначення певних медикаментів. Однак можна зробити більше, ніж простий прийом знеболювальних. Якщо цей курс доповнити простими вправами для розтяжки м’язів, то біль мине набагато швидше.
Вправи на розтягнення м’язів допоможуть зменшити запалення і полегшать біль. Звісно ж на початку вони можуть даватися нелегко, тож виконуйте їх повільно, на видиху збільшуючи розтягнення.
Ляжте на рівну поверхню, зігніть ногу, в якій відчувається біль, і обережно потягніть її в напрямку до плеча. Коли відчуєте розтягнення, постарайтеся утримати ногу в такому положенні 30 секунд. Повільно розігніть її, полежить трохи, перепочиньте і виконайте ще два підходи.
Знову в положенні лежачи зігніть ноги в колінах і обережно підтягніть їх до грудей, не відриваючи таз від підлоги.
Схрестіть ноги, як показано на малюнку, і, обхопивши руками здорову ногу, обережно потягніть на себе. Утримуйте ноги в такому положенні протягом 30 секунд, відпустіть і поволі поверніться у вихідне положення. Зробіть через паузу ще 2 підходи. Це допоможе узнати як розблокувати сідничний нерв.
– Пам’ятайте, що рух – найефективніший спосіб боротьби з больовими відчуттями, як би парадоксально це не звучало. Так ми стимулюємо кровообіг, усуваючи застійні явища у м’язах, і тим самим прискорюємо одужання, – зазначила реабілітолог.
Марія МАТВІЙЧУК
Читайте також: Волинська компанія постачала в рф комплектуючі для підводних човнів (відео)