fbpx

Як група крові людини впливає на важкість перебігу ковіду, – дослідження  

Діліться інформацією з друзями:

Чому люди мають настільки різні варіанти перебігу ковіду? Нещодавно іспано-канадійська група дослідників пробувала визначити, які додаткові фактори впливають на те, з якою швидкістю організм очищується від коронавірусу. Про це пише ресурс ЛИГА.Life   

Уже відомі фактори ризику, що впливають на важкість захворювання – паління, надмірна вага, супутні серцеві захворювання. Але навіть якщо порівнювати лише тих, які таких факторів ризику не мають, все одно зіштовхнемося з багатьма різними проявами ковіду.

Значущим чинником виявився вік – молодші позбавлялися вірусу швидше.

Але була в дослідженні і цікава знахідка – виявляється, те, яка у вас група крові таки може бути пов’язано з активністю вашої імунної відповіді проти COVID-19.

Зазвичай, людям із першою (О) групою крові потрібно 13 днів для очищення організму від вірусу SARS-COV-2. А в тих, хто має другу групу (А), це, згідно дослідження, займе 23 дні.

При цьому активність імунної відповіді у пацієнтів із другою групою крові суттєво вища, ніж у пацієнтів із першою (зокрема, їхні CD4 клітини виділяли більше TNF-α або ж фактору некрозу пухлин. Це речовина, яка запускає запальні процеси в організмі, коли там з’являється інфекція).

Однак, при оцінці характеристик імунної відповіді через кілька місяців, виявилось, що клітинна пам’ять зберігалася значно краще у осіб з першою групою крові, ніж із другою.

До того ж, у публікації зазначається, що особам з першою групою крові загалом трохи важче захворіти на ковід, ніж решті.

Шкода, що осіб з третьою та четвертою групами крові в цьому дослідженні було недостатньо для проведення достовірних тестів. Але нові дані потенційно здатні допомогти нам краще розуміти патофізіологію ковіду та визначати осіб з високим ризиком ускладнень.