fbpx
Осінні загострення: до чого готуватися

Осінні загострення: до чого готуватися

Діліться інформацією з друзями:

Восени змінюється не лише погода. Навіть людський організм зазнає змін, адже йому доводиться пристосовуватися та адаптуватися до нових умов. Однак цей процес не завжди минає без проблем зі здоров’ям.

Холодні осінні дощі, зниження температури та вітер організмові тяжко переносити через те, що за літо він уже звик до відсутності переохолодження й тепла. А тому він не справляється з застудними вірусами, які нас атакують. Щойно ви відчули легке свербіння в носі або першіння в горлі – не зволікайте. Варто одразу підтримати свій імунітет за допомогою трав’яних чаїв з медом, вітамінів тощо.

Перебування в закритих приміщеннях також негативно впливає на роботу дихальної системи. Тут повітря пересушене через обігрівачі, а тому створюється ідеальне середовище для розвитку хвороботворних бактерій. Тому якщо ви відчули, що захворіли, краще залишайтеся вдома. Особливо варто берегтися восени тим, у кого є хронічні захворювання бронхів і легень.

Восени змінюється не лише погода

Виразки та гастрити також загострюються в період адаптації до холоду. Вони з’являються разом із такими симптомами, як печія, нудота, здуття живота, метеоризм. Варто виключити восени зі свого раціону копчені й смажені продукти, страви з великим вмістом дріжджів, а також усе те, що викликає посилене виділення шлункового соку.

Головними ворогами людей, у яких хворі суглоби, можна назвати саме вологість, вогкість і холод. А тому восени біль посилюється, а суглоби можуть втрачати рухливість та опухати. Якщо ще не відчуваєте болю, але у вас з’являється хрускіт або поколювання під час руху, варто звернутися до лікаря. Все це – ознаки зародження артрозу та артриту.

В осінній період цистити стають звичною справою. Найчастіше вони трапляються в жінок. Сечовипускання стає дуже частим, супроводжується дискомфортом і болем. У період загострення циститу тяжко впоратися без антибіотиків і протибактеріальних препаратів. Добре допомагають дієта, тепло і настоянки з трав.

Світлана КОМІСАРЕНКО

  • У Костопільській лікарні на Рівненщині – два нових відділення
    У Костопільській БЛІЛ відтепер приймають пацієнтів у неврологічному відділенні, що розраховане на 40 ліжок. Терапевтичне було завжди переповнене, тож потреба в окремому неврологічному постала гостро. Його відновили після років простою. Провели косметичний ремонт, замінили стару сантехніку, поставили нові ліжка. А…

Читайте Переводити годинники в Україні більше не будуть