Справжнім лідером серед усіх видів горіхів за популярністю і корисними властивостями є волоський горіх, який добре росте у наших краях і щороку тішить щедрим врожаєм.
Про це пише ZAXID.NET.
Цьогоріч багато господарів зібрали щедрий урожай горіхів. Тож якщо у ваших запасах на зиму ще нема волоських горіхів, співзасновниця школи здорового харчування Nodiet, нутриціологиня Ольга Дорош радить саме зараз це зробити.
Горіхи є не лише смачним перекусом. Вони багаті на вуглеводи, жири, білки, вітаміни, залізо, калій, магній, фосфор, цинк, мідь, марганець тощо, тож є дуже корисними для організму, благотворно впливають на різні органи і системи: стимулюють роботу мозку, поліпшують пам’ять і концентрацію уваги, позитивно впливають на роботу серця і серцево-судинної системи, зміцнюють стінки судин, нормалізують рівень холестерину, запобігають виникненню діабету, знижують ризики виникнення раку кишківника, підвищують імунітет тощо.
Термін зберігання волоських горіхів може сягати й року, при цьому їх корисні властивості зберігаються. Ідеальна температура для зберігання – від +10 до -5 градусів. Найкраще зберігати їх у дерев’яному ящику.
Чим і кому корисні волоські горіхи?
Зміцнюють роботу серця.
«Дослідження, опубліковане в 2023 році в журналі Nutrients, показало, що додавання лише невеликої жмені волоських горіхів до раціону дітей, підлітків і дорослих суттєво збільшує споживання корисних жирів і недостатніх поживних речовин, таких як калій, магній, клітковина та фолієва кислота. І хоча більшість горіхів вважаються корисними для серця, але саме волоські горіхи мають сертифікат Heart-Check від Американської кардіологічної асоціації, що означає, що вони відповідають критеріям здорова для серця їжа», – каже Ольга Дорош.
Стимулюють роботу мозку і благотворно впливають на нервову систему. Волоські горіхи є джерелом поліненасичених жирних кислот Омега-3, які стимулюють роботу мозку, поліпшують пам`ять і концентрацію уваги, знімають нервову напругу та стрес. Горіхи багаті на вітамін В, магній і незамінні амінокислоти триптофан і ізолейцин, які у комплексі з жирними кислотами благотворно впливають на нервову систему та настрій. Волоський горіх корисний при безсонні і нервозності.
Поліпшують травлення і зменшують ризик виникнення раку кишківника. Вони є джерелом харчових волокон, які потрібні для нормального травлення, слугують профілактикою закрепів, зменшують ризик виникнення раку кишківника та допомагають нормалізувати рівень холестерину.
Допомагають стабілізувати рівень цукру у крові. Поєднання білка, клітковини та здорових жирів у волоських горіхах допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Деякі дослідження показали, що волоські горіхи не тільки допомагають контролювати рівень цукру в крові, а й збільшують чутливість до дії інсуліну, що також допомагає знизити ризик розвитку діабету 2 типу. Волоські горіхи мають глікемічний індекс 15, який вважається низьким, тож їх можна споживати діабетикам.
Зміцнюють імунітет і дуже необхідні вагітним. Волоські горіхи містять високу дозу вітаміну В9, більш відомого як фолієва кислота. Ця фолієва кислота неодмінно має бути у раціоні вагітних, бо відіграє важливу роль у формуванні плода. Для імунітету корисною вважається олія горіха. Її рекомендують приймати для зміцнення імунітету проти респіраторних захворювань.
Скільки горіхів рекомендують з’їсти за день?
Для підтримки здоров’я і тонусу, каже Ольга Дорош, рекомендують з’їдати 1-3 порції. Одна порція – 28 грамів. Утім, слід врахувати, що волоські горіхи дуже калорійні. У 100 г міститься аж 654 кКал. Тому їх з обережністю варто споживати людям із зайвою вагою.
У раціон дітей волоські горіхи можна включати з 6 місяців, але давати потрібно лише терті горіхи в кашу чи фруктове пюре.
Горіхи треба з обережністю споживати людям, схильним до алергій. Тим, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози можна з’їсти не більше 2-3 горіхів на день.
Читайте також: Овоч №1, який знизить ваш тиск. Підтверджено наукою