fbpx
Як розпізнати стрес – у себе та оточення

Відомий учений розповів як протистояти стресу

Діліться інформацією з друзями:

Румунський професор Костянтин Дулькан стверджує: коли людина звільняється від негативних думок, то поліпшується не тільки її настрій, але й самопочуття.

У результаті хронічного стресу, постійної тривоги, почуття заздрості, ненависті, гніву рН в організмі людини стає кислим, тобто сприятливим для розвитку різних захворювань. У тому числі й раку. Шкодить організму і депресія. Такий стан може спровокувати запальні процеси, послаблює імунітет. Тож людина стає легкою мішенню для хвороботворних бактерій і мікробів.

Почуття страху здатне навіть убити людину.

За словами професора Дулькана, будь-який емоційний дисбаланс рано чи пізно призводить до виникнення хвороб. Як же захистити себе?

Науковець рекомендував контролювати негативні думки й емоції. Не гнівайтеся, не гарячкуйте. Ставтеся до помилок оточуючих з розумінням.

«Якщо людина вирішила помиритися, я намагаюся пробачити її. Давайте більше прощати, адже прощення на фізіологічному рівні робить рН лужним, тобто сприятливим для здоров’я, – уточнює професор. – Звичайно, ви будете страждати та відчувати стрес. Просто пам’ятайте: кожна хвилина тривоги вбиває тисячі нервових клітин у вашому організмі».

Щогодини робіть перерву на 10 хвилин.

Глибоко дихайте, намагайтеся очистити власні думки, забудьте про турботи. Бажано вийти з офісу або подивитися на красивий пейзаж за вікном.

Замініть каву на чай.

Не поспішайте, пийте напій повільно, насолоджуючись кожним своїм ковтком. Згодом ви навчитеся розслаблятися за будь-яких умов.

Я сам зранку до вечора зайнятий роботою, багато пишу і читаю. Але коли на мене накочується втома, я зупиняюся і намагаюся розслабитися.

Усі методи релаксації засновані на диханні.

Втома виникає через нестачу кисню в мозку. Я закриваю очі на кілька хвилин, роблю глибокий вдих і разом із видихом випускаю з себе втому. Вправу повторюю кілька разів.

Не варто вживати медикаменти від головного болю. Просто розслабтеся, уявіть собі кулю, яка випромінює тепло, вона виходить з серця і переміщується в голову, туди, де сильно болить. Повторюйте цю вправу кілька разів і біль зникне.

Берні Сигель, відомий американський лікар-онколог, практикував зі своїми тяжкохворими пацієнтами метод візуалізації: кілька разів на день вони уявляли, що знищують ракову пухлину за допомогою вогняного меча. Через шість місяців 40% онкохворих вилікувалися. Після опитування з’ясувалося, що у рядах зцілених переважно були оптимісти – ті, хто вірили в Бога і вміли зберігати спокій.

Сумнів – це перешкода на шляху до зцілення

Якщо ви хочете бути здоровою людиною, харчуйтеся правильно, будьте активними, не забувайте про повноцінний відпочинок та сон, будьте оптимістичними та вірте, що краще ще попереду.

У вас має бути улюблена справа, якій ви могли б віддатися з усією пристрастю, не переставайте вчитися та давати їжу для роздумів своєму мозку, біжіть від рутини. У всьому дотримуйтеся балансу.

Злі думки убивають нас, а радісні додають хвилини життя. Шукаймо радість, бо вона потрібна нам, як хліб насущний, – радить Дулькан.