fbpx

Вчені вирішили, що коронавірус можна обдурити

Діліться інформацією з друзями:

Коронавірус, який викликає COVID-19, потрапляє в організм второваним шляхом: чіпляється за рецептори на поверхні клітин і заражає їх.

Але вірус можна обдурити, підсунувши йому підробний рецептор, який він сприйме за справжній. Саме такі рецептори-приманки зараз розробляють кілька груп учених. Новий метод боротьби з коронавірусом допоможе знизити навантаження на організм і прискорити одужання. Але біоінженерія, за допомогою якої створюють рецептори-пастки, — складний і дорогий процес. Ось чому ці дослідження відстають від розробки вакцин, а перші результати тестів зʼявилися тільки цього літа. Тож як працюють рецептори-приманки і чого не вистачає, щоб їх офіційно схвалили і запустили у виробництво?

Дослідники почали роботу над рецепторами-пастками ще в січні 2020 року, коли новий коронавірус став проникати до Європи та США. Оскільки інформації було мало, вони ґрунтувалися на знаннях, зібраних після спалаху SARS-CoV 

Довідка
Коронавірус — збудник атипової пневмонії, перший випадок захворювання якої зареєстрували наприкінці 2002 року в Китаї. Епідемія поширилася на сусідні країни, її вдалося зупинити влітку 2003 року.

 в Китаї у 2003 році. Тоді вірус використовував рецептори ACE2, щоб проникнути у клітини людського організму. Ці рецептори є в багатьох клітинах, особливо вони поширені в легенях, серці, нирках і печінці — органах, які зазвичай беруть на себе основний удар вірусу. Учені припустили, що SARS-CoV-2 використовуватиме ті ж рецептори, і, як показали подальші дослідження, мали рацію.