Нервувати шкідливо, це знають усі. Але не всім відомо, як незвичайно може виявитися наша нервозність і до яких наслідків може призвести. Тому не нервуйте!
Питання читачки: «Почав турбувати живіт: за годину-півтори після їди виникають здуття, важкість. Лікар запідозрив синдром подразненого кишківника, призначив лікування і порадив менше хвилюватися. Який тут зв’язок?»
Відповідає дієтолог-геронтолог Юлія ПОВОРОЗНЮК:
– На синдром подразненого кишківника часто страждають ті, хто багато нервує.
Це хвороба недовірливих, прискіпливих людей, які звикли все робити на відмінно. У них дуже добре виражений зв’язок кишківника та мозку.
Будь-яка жорстка клітковина – капуста, бобові, висівки, причому навіть у поєднанні з кефіром, – може подразнювати слизову оболонку кишківника, посилаючи сигнали в мозок. Людина скаржиться на погане самопочуття, її часто наздоганяє депресія.
– Які ще причини цього захворювання?
– Воно нерідко виникає в того, хто приймав багато антибіотиків, які змінили мікрофлору кишківника, або через брак ферментів, неправильне харчування, вікові зміни в кишківнику.
Марія МАТВІЙЧУК
Читайте також: Здають нерви – пийте овочеві соки
- Прізвища семи звільнених голів МСЕК на Рівненщині стали відомимиЗа результатами перевірок медико-соціальних експертних комісій Рівненською облдержадміністрацією, було звільнено семеро очільників.