fbpx
В рамках курсу «Стоп кров, врятуй кінцівку» планують навчити мільйон українців

В рамках курсу «Стоп кров, врятуй кінцівку» планують навчити мільйон українців

Діліться інформацією з друзями:

Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу» спільно з ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» презентували інноваційний проєкт з навчання громадськості основам зупинки кровотеч «Стоп кров, врятуй кінцівку», який змінить загальні підходи до домедичної допомоги та її сприйняття на підставі практичного досвіду українців.

Протягом кількох років в рамках проєкту планують навчити мільйон операторів курсу.

Про це під час пресконференції в Медіацентрі Україна, якій передував спеціалізований тренінг, повідомив Леонід Федоровський, голова правління ГС Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини.

«Ми прийшли до висновку, що рятування життя – це наша власна справа, справа громадян. Ми вивчили досвід різних країн і зрозуміли, що найкращий спосіб це робити – робити децентралізоване навчання. Сама концепція полягає в тому, щоб не просто проводити постійні тренінги примусовим порядком, а дати можливість людям навчатися в зручному форматі. Ми побудували приблизну математичну схему, ми хочемо навчити мільйон операторів цього курсу. Має бути мільйон навчених найближчим часом, приблизно за кілька років. Але перший для нас горизонт – 100 тисяч навчених осіб», – зазначив він.

До тренінгу долучилася велика кількість амбасадорів курсу домедичної допомоги, серед яких, зокрема Ярослава Магучіх, українська легкоатлетка, олімпійська чемпіонка, рекордсменка світу з легкої атлетики. Вона переконана, що кожному українцю варто пройти такий курс.

В рамках курсу «Стоп кров, врятуй кінцівку» планують навчити мільйон українців - фото 1

«Я дуже рада бути частиною цього тренінгу. Для мене це був перший відкритий практичний курс домедичної допомоги. І зараз я вважаю, що кожен українець повинен проходити цей курс для того, щоб отримувати ці знання, а хто вже пройшов теж приходити, повторювати, практикуватися, тому що кожен день зʼявляються нові знання, нові технології, нові навички. Сьогодні я мала змогу спробувати зупинити кровотечу, перший раз я тримала в руці турнікет, і я зрозуміла, що кожному українцю потрібно це знати», – зазначила Ярослава Магучіх.

В грудні відбудеться повномасштабний реліз цієї програми, а слідом буде доступна і можливість повноцінно брати участь у різних модулях курсу.

«Ми хочемо навчити людей не тільки зупиняти кровотечі, ми хочемо, щоб люди, зупиняючи кровотечі, не нашкодили, рятували життя таким чином, як це найбільш необхідно», – наголосив Леонід Федоровський.

Читайте також: Медична школа у Рівному зможе навчати лікарів