Нова робота вчених з університету штату Флорида показує, що глибока медитація здатна впливати на імунну систему, підвищуючи її здатність протистояти деяким захворюванням. Про це пише https://health.nv.ua/
Як відбувалося дослідження
Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.
Автори роботи проаналізували зразки крові 106 пацієнтів перед початком курсу медитації та після її завершення.
Група приблизно порівну складалася із чоловіків та жінок, середній вік піддослідних був приблизно 40 років. Під час експерименту вони мешкали в медичному центрі в Інституті внутрішніх наук Іша в місті МакКінвіль, штат Теннессі.
Кров для детального аналізу взяли у них за 5−8 тижнів до початку курсу медитації, потім ще раз безпосередньо перед початком курсу, а потім через три місяці після завершення курсу.
Курс тривав вісім днів, протягом яких пацієнти харчувалися виключно за веганською дієтою і дотримувалися суворого розпорядку дня. Сеанси медитації тривали 10 годин на день і проводились у повній тиші.
Порівнявши результати всіх аналізів, медики дійшли висновку, що курс медитації призвів до підвищення активності більш ніж 220 генів, пов’язаних із роботою імунної системи. Зокрема, зазнали впливу 68 генів, які відповідають за активацію інтерферонів. Так називають білки, які виділяються клітинами організму у відповідь на вторгнення вірусів, бактеріальних речовин і низькомолекулярних хімічних сполук. Завдяки інтерферонам організм може блокувати реплікацію вірусів.
Що це означає?
Вплив медитації на роботу інтерферонів може вказувати на те, що за її допомогою можна суттєво знижувати ризики розвитку цілої низки небезпечних захворювань, наприклад раку та атеросклерозу. Йдеться також і про захист від COVID-19, зазначають автори дослідження.
Численні дослідження останні два роки вказують на те, що недостатня активність інтерферонів є однією з причин складного перебігу коронавірусної хвороби у багатьох пацієнтів. За наявною статистикою активність генів, що відповідають за інтерферони, перебуває в середньому на рівні 76% у тих пацієнтів, які переносять COVID-19 у легкій формі, і на рівні 31% у тих, хто в процесі хвороби опиняється у важкому стані.
Тим часом у групи піддослідних, які взяли участь у дослідженні, рівень активності генів, що відповідають за інтерферони, був після курсу медитації на рівні 97%.
Дослідники відразу зазначають, що піддослідні мали досвід у медитації та займалися нею довгими сесіями по 10 годин на день протягом восьми днів. Що досить складно здійснювати звичайній людині у повсякденному житті.
І все-таки автори дослідження вважають, що є достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що медитація може відігравати важливу роль у лікуванні різних захворювань, які виникають внаслідок ослаблення імунної системи.
Потрібні додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чи мають короткострокові сеанси медитації такий самий ефект, наголосили вчені.