fbpx
Що робити якщо жарознижувальний засіб не допомагає

Що робити якщо жарознижувальний засіб не допомагає

Діліться інформацією з друзями:

Температура не перевищує 38 градусів, то краще не збивати. Що робили коли не було парацетамолу та антибіотиків?

Збивати чи не збивати температуру – одне питання з розряду «вічних суперечок».

– Температура не перевищує 38 градусів і її краще не збивати, – каже інфекціоніст – у таких умовах в організмі добре виробляються захисні антитіла. Якщо температура перевищила 38,5 градуса і росте далі, треба прийняти жарознижувальний засіб.

Якщо жарознижувальний засіб допомагає погано, можна вдатися до фізичних методів охолодження. Наприклад, сто років тому, коли не було парацетамолу та антибіотиків, наші бабусі збивали температуру, обтираючи хворих водою кімнатної температури та оцтом. Це знижувало температуру на градус і більше.

Ще один момент: можливо, ви, як і більшість інших хворих, при ознобі намагаєтеся натягнути на себе більше одягу, сховатися під двома-трьома ковдрами. Не треба утеплятися: це ще більше підвищить температуру. Навпаки, треба максимально розкритися, щоб організм позбавився надлишку тепла.

Не забувайте ще про один ефективний спосіб знизити температуру – добре пропотіти. Згодом людина за добу втрачає до півтора літра рідини. Тому тим, хто захворів на грип або іншу ГРВІ, потрібно багато пити. Пиття має бути не гарячим, а кімнатної температури (близько 20-22 градусів).

Читайте також: З якої позначки температура тіла стає небезпечною