fbpx

Тариф НСЗУ на допомогу при пологах збільшено

Діліться інформацією з друзями:

Національна служба здоров’я України збільшила та удосконалила обсяг медичних послуг, які жінка зможе отримати при пологах та у складних неонатальних випадках. Крім того впроваджується новий пакет – “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.

Про це в Фейсбуці повідомляє Національна служба здоров’я.

На надання медичної допомоги при пологах Національна служба здоров’я законтрактувала 399 медичних закладів. І вони вже отримали понад 1,8 млрд грн. До безоплатного пакету допомоги при пологах включено:

До безоплатного пакету допомоги при пологах включено:

  •  медичну допомогу при неускладнених та ускладнених пологах, зокрема, кесаревому розтині;
  •  забезпечення можливості проведення партнерських пологів;
  •  зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;
  •  лабораторні дослідження та інструментальні обстеження у цілодобовому режимі,
  •  інтенсивна терапія матері і новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування,у разі ускладнень;
  •  вакцинацію новонародженого, згідно з Календарем профілактичних щеплень;
  •  лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
  •  харчування під час перебування у стаціонарі.

У цьому році НСЗУ збільшило тариф на надання допомоги при пологах. Тариф визначається як ставка на пролікований випадок і становить 10 382 гривні (до цього часу було 8 136 грн). 

 Якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, дитячої інвалідизації та розвиток хронічних захворювань. Аби спеціалізований заклад міг укласти договір з НСЗУ на надання медичних послуг за цим пріоритетним напрямом, він має відповідати чітким вимогам.

Зокрема, мати:

  •  відділення інтенсивної терапії для лікування найбільш хворих немовлят,
  •  відділення постнатального догляду для лікування та виходжування передчасно народжених дітей та хворих новонароджених,
  •  кабінет катамнестичного спостереження,
  •  забезпечувати консультування немовлят широким спектром вузьких спеціалістів.

 За надання допомоги дітям, які народились масою тіла до 1500 г, у 2020 році встановлений найвищий тариф – 98,5 тис грн. У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається.

З 1 квітня цього року цей тариф зросте. Тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках визначається як ставка на пролікований випадок та становить 113 725 гривень за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1 500 грамів та 25 115 гривень за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше.

 До ставки на пролікований випадок застосовується коригувальний коефіцієнт за готовність закладу надавати медичну допомогу виїзною неонатальною бригади при перевезенні новонароджених з інших закладів охорони здоров’я в межах області та до національних закладів охорони здоров’я.

 Національна служба здоров’я на надання медичної допомоги новонародженим у складних випадках законтрактувала 121 медичний заклад. Станом на сьогодні, вони отримали від НСЗУ за надання цієї медичної послуги понад 1 млрд грн.