Скарбничка порад стане у пригоді. Адже у багатьох випадках зарадити своєму здоров’ю можемо ми самі й в цьому допоможе народна медицина.
З роками наш організм зношується, звичні навантаження стають у тягар, виникають різні прикрі проблеми зі здоров’ям. Підтримувати нормальний стан органів, іноді закріплювати медикаментозне лікування можна за допомогою лікарських трав.
«Остеопороз – це вікова втрата щільності кісток. З цієї причини частішають перелами, які можна отримати навіть вдома або на прогулянці з домашнім улюбленцем.
Мій лікар мені порадив їсти чорнослив. Цей продукт допомагає уповільнити процеси деградації кісток, бо чорнослив багатий на вітамін А, що відкладає процеси старіння на подальший термін. Щоденна норма складає від 6 до 12 чорносливин.
Наталя КИРИЧЕНКО
При варикозі готую трав’яний настій
У мене варикозне розширення вен. Сусідка нещодавно підказала, як приготувати цілющий настій, який допоможе при цьому недузі. Хочу поділитись із читачами рецептом цього настою.
Потрібно взяти в рівних пропорціях: листя подорожника, квіти рути лікарської та деревію, кору білої верби, плоди або квіти каштана, корінь алтею або малини (можна квіти і навіть листя) та ромашку.
Потім усі інгредієнти подрібнити на порошок, ретельно перемішати і заварити в 600 мілілітрах окропу 2 столові ложки суміші.
Довести до кипіння, зняти з вогню і залишити на ніч настоюватися.
Приймати по три четверті склянки вранці та ввечері. З решти можна зробити компрес на ніч.
Ірина М.
Від нариву позбавить відвар кори верби
Якщо у когось із нашої родини трапляються нариви, я завжди користуюся перевіреним способом – роблю на ніч спеціальний компрес із відвару кори верби.
Для приготування потрібно взяти 20 г подрібненої кори на 1 склянку окропу і гріти на повільному вогні приблизно 20 хвилин.
Потім узяти марлю, скласти в кілька разів і, змочивши у відварі, прикласти до хворого місця.
Тримати компрес потрібно по 20 хвилин тричі на день.
Єлизавета С.
Що допоможе при закрепі?
Мене раніше часто мучили закрепи. Я спробувала один засіб, рецепт якого прочитала в одному журналі, і відтоді я більше не маю проблем із випорожненням.
Для приготування лікувальної суміші потрібно взяти по 200 г інжиру та кураги, 400 г чорносливу та пропустити ці інгредієнти через м’ясорубку.
Потім до отриманої суміші додати 100 г листя сени в гранулах і склянку меду. Все добре перемішати.
Приймати бажано вранці натще спочатку по половині столової ложки. А коли стан покращиться, можна зменшити дозу до половини чайної ложки. Приймати потрібно, поки повністю не позбавитеся від закрепу.
Слава Петрівна
Що приймати при відрижці?
Вам допоможе настій оману.
1 чайну ложку подрібненого кореня оману залити 200 мл окропу, кип’ятити на слабкому вогні 15 хвилин, настояти 4 години, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день при відрижці.
Настій ромашки.
1 столову ложку подрібнених квіток ромашки заварити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити. Приймати по 100 мл тричі на день перед їжею.
Що приймати при хворобах нирок?
Залити 0,5 л окропу 3 столові ложки подрібненого листя чорної смородини, через 15-20 хвилин процідити, листя віджати.
Знову довести настій до кипіння, всипати в нього 2 столові ложки ягід смородини і дати настоятися до охолодження.
Пити по 0,5 склянки, з’їдаючи і ягоди. Випити все за день.
Щодня готувати свіжий настій. Курс – 1 місяць. Ви оздоровите не лише нирки, а й весь організм.
Порада при нетриманні сечі
При нетриманні сечі в народній медицині використовують настій грициків. 3 столові ложки трави залити 2 склянками окропу, настоювати в термосі 3-4 години (добова доза). Випити за 4 прийоми по 1/2 склянки до їди.
Застосовується при нетриманні сечі, хворобах нирок, жовчнокам’яній хворобі.
З книги «Домашній лікарський порадник»
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Прогноз погоди для Рівненщини на 23 листопада. Вночі сніг, вдень без опадів, ожеледицяСиноптики надали прогноз погоди для Рівненщини на 22 листопада. В суботу буде хмарно з проясненнями. Вночі невеликий сніг, мокрий сніг, вдень без істотних опадів. Через ожеледицю оголошено I рівень небезпеки.