Під час воєнного стану вагітна жінка має право на отримання медичної допомоги під час пологів у будь-якому з діючих пологових будинків, які уклали договір з НСЗУ.
Нині в країні налічується понад 300 таких медичних закладів. Найбільше у Львівській області – 22 та Одеській – 21. По 17 – у Вінницькій, Дніпропетровській та Черкаській областях. Ви можете отримати безкоштовну медичну послугу: шляхом самозвернення, у разі надання бригадою екстреної медичної допомоги, під керівництвом лікуючого лікаря за направленням з іншого клінічного відділення лікарні чи іншого закладу охорони здоров’я.
Якщо ви змушені були змінити місце проживання, можна зателефонувати на номер 16-77 і дізнатися в оператора контакт-центру НСЗУ, де поблизу знаходиться лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок.
На пологи, по можливості, бажано мати посвідчення особи, обмінну карту, речі індивідуального користування для себе та дитини на час перебування у лікарні.
Звертаємо увагу: якщо жінка не має чогось із наведеного переліку – медична допомога буде їй надана у будь-якому випадку.
Сплачувати за неї не потрібно, для породіллі меддопомога – безоплатна, адже лікарня отримує фінансування від держави. Так, з початку війни Національна служба здоров’я (НСЗУ) виплатила українським лікарням 646,8 млн грн за медичну допомогу, надану жінкам під час пологів у 2022 році.
Безоплатні пологи включають:
надання меддопомоги під час пологів черговою акушерською бригадою, зокрема партнерські пологи, плановий чи ургентний кесарів розтин у разі ускладнень, ведення ускладнених пологів;
знеболення під час пологів, оперативних втручань та післяпологових процедур;
моніторинг стану породіллі та дитини, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, скринінг критичних вроджених вад серця, щеплення дитини за Календарем, харчування в стаціонарі;
ліки з Нацпереліку та закуплені коштом інших програм.
реліз на сайті https://moz.gov.ua/article/news/pologi-v-umovah-voennogo-stanu-scho-vazhlivo-znati
Пресслужба Міністерства охорони здоров’я