“Одягни шапку, бо менінгіт підхопиш” – цю фразу від мами або бабусі у дитинстві чув ледь не кожен. Насправді це поширений міф, оскільки наявність шапки не має до менінгіту ніякого відношення. І жоден головний убір аж ніяк не може захистити від цього небезпечного інфекційного захворювання.
Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке викликається менінгококом (Neisseria meningitidis) та характеризується різноманітністю клінічних проявів від безсимптомного носоглоткового виявлення (носійства) до генералізованих тяжких форм (менінгіт, менінгоенцефаліт) з високою летальністю.
Джерелом інфекції є хвора людина і здорові носії. В епідеміологічному відношенні небезпечніші здорові носії та особи з менінгококовим назофарингітом, оскільки виділяють менінгококи при кашлі та чханні.
Менінгококцемія – гострий менінгококовий сепсис, для якого типовий гострий початок, висока лихоманка з появою геморагічного висипу на тілі та дуже важкий перебіг.
На жаль, попри ранню діагностику і лікування, до 15% хворих помирають впродовж перших двох діб, а без лікування – до 50%.
Після перенесеного захворювання хворі отримують важкі ускладнення у вигляді втрати слуху, ураження головного мозку, психічних розладів, паралічів, епілептичних припадків. Значний некроз тканин може призвести до інвалідності, ампутації кінцівок.
Отже, важливо розуміти, що Ваше здоров’я та здоров’я Ваших дітей – у Ваших руках. Тому обов’язково запитайте у свого сімейного лікаря та педіатра про вакцинацію від менінгококової інфекції, щоб захистити себе і свою дитину якомога раніше. Будьте здорові!
Джерело: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Читайте також: Медикаментів для лікування цирозу просто не існує