fbpx
Що таке “холодова алергія” та як вона проявляється

Що таке “холодова алергія” та як вона проявляється

Діліться інформацією з друзями:

«Холодова алергія» – це реакція організму, що проявляється надмірною чутливістю до впливу низьких температур, яка спостерігається не тільки в холодну пору року, а й у теплу – після купання в холодній воді, контакту з холодними предметами, знаходження в холодному приміщенні або при вживані прохолодних напоїв, морозива, їжі.

Вона може проявлятися по-різному: холодовою кропив’янкою, ринітом, кон’юнктивітом, дерматитом, астмою. В ряді випадків можливий навіть набряк Квінке. Точні причини появи алергії на холод невідомі.

Лікарі виділяють наступні фактори, які можуть провокувати розвиток вказаної алергії: спадковість, хронічні захворювання, порушення в роботі серцево-судинної та ендокринної систем, висока чутливість шкіри до холоду, автоімунні стани тощо.

Ознаками «холодової алергії» можуть бути:

  • почервоніння і набряк шкіри, які найчастіше проявляються на руках та обличчі;
  • поява на шкірі бульбашок та сильний свербіж;
  • нежить, закладений ніс, чхання;
  • сльозотеча;
  • кашель та задишка при виході на вулицю з теплого приміщення.

«Холодова алергія» може нагадувати екзему, дерматит, псоріаз, алергію на харчові продукти та ліки та мати ознаки грипу та ГРІ.

Діагностувати дану патологію може тільки лікар. Лікування спрямоване на зменшення чи усунення симптомів алергії.

Профілактичними заходами від «холодової алергії» є:

  • дотримування здорового способу життя та раціонального харчування, вживання більшої кількості овочів та фруктів;
  • обмеження прогулянок у вітряну погоду;
  • відмова від вживання холодних напоїв та десертів, морозива, а взимку від ловлі риби, купання в ополонці. Не занурюйте руки у крижану воду та не ліпіть сніжки. Добре вдягайтеся, максимально закриваючи шкіру від впливу холодного повітря. Відкриті ділянки тіла краще змастити кремом, а губи покрити гігієнічною помадою. Щоб уникнути негативного впливу алергії на холод, під контролем лікаря загартовуйте організм в теплу пору року.

Джерело: Рівненський ЦКПХ

Читайте також: На голодний шлунок можна їсти не всі страви