Як правило, коли відчуваємо цей дискомфортний стан, рідко замислюємося над причиною такого болю. Більшість просто приймає пігулку й далі займається своїми справами. Однак відповідь на запитання чому болить голова приховує в собі й спосіб подолання цього стану. Адже найчастіше більшість із нас стикаються із так званим «головним болем напруги».
Що це таке і як з цим боротися, розповіла сімейна лікарка ЦПМСД «Ювілейний» Катерина ПОЧТАР.
Вона наголошує, що зі скаргою на головні болі до неї часто звертаються пацієнти.
– Це здивує, але найчастіша причина – не тиск, і не «солі в хребті». І не онко, а така штучка, як головний біль напруги, – пояснює лікар. – Це відбувається приблизно так. Встаєш зранку. Кава/бутерброд. Побіг на роботу. Працюєш. Пообідати часто ніколи. Гроші самі себе не зароблять. Треба працювати. Увечері відпочинок – фейсбук та серіальчик. Ось починає голова боліти. Це мозок ніби кричить: «Досить! Стоп! Мені потрібен відпочинок. Потрібен кисень. Потрібна енергія». А ти йому: на тобі таблеточку. І далі продовжуєш в такому ж ключі. Бідні клітиночки мозку «пашуть», як і раніше. Коли дія знеболювальної пігулки закінчилася, мозок знову благає про допомогу. Ще одна таблеточка… З часом голова болить все сильніше, а препарати допомагають усе менше…
Тож найчастіше лікар рекомендує не медичні засоби, а переглянути спосіб свого існування. Адже прості поради, які стануть щоденними правилами, новими звичками, здатні змінити ваше життя на краще. Щоб ви й не згадували про головний біль. Ось вони:
- частіше бувайте на свіжому повітрі. Пара годин на вулиці діють краще за найефективніші пігулки;
- збільшуйте фізичну активність. Метаболічні препарати, які нібито покращують кровообіг у головному мозку, насправді цього не роблять. А зарядка може;
- обирайте активний відпочинок. Після роботи хочеться релаксу – подивитися фільм, переглянути соцмережі. Але мозок при цьому продовжує активно працювати. Тож краще прогуляйтеся парком, покатайтеся на велосипеді чи просто пройдіться вулицею;
- достатній сон – обов’язковий пункт у програмі «забудь про головний біль»;
- не жертвуйте відпочинком заради роботи. Перевтомлений трудоголік уже не може працювати як слід. Не забувайте: добре працює той, хто добре відпочиває;
- харчуйтеся регулярно. Коли мозку не вистачає глюкози, голова «тріщить»;
- більше позитиву;
- мінус алкоголь та паління. Досить засмічувати свій організм!
Ще один цікавий момент. Знеболювальні таблетки самі здатні викликати головний біль. Це просто замкнене коло. Тому краще зробіть вибір на користь здорового способу життя замість пігулок.
– Спочатку, може здаватися, що ці поради надто складні для виконання, – підсумовує Катерина Почтар. – Тому пропоную змінювати життя поступово, маленькими кроками. День за днем. Радіти навіть маленьким перемогам.
Надія ВАНЧЕНКО