fbpx
Що робити та до якого лікаря звертатись при сезонній алергії?

Що робити та до якого лікаря звертатись при сезонній алергії?

Діліться інформацією з друзями:

Весною та влітку проявляється сезонна алергія. Хтось страждає на неї з року в рік, а хтось може мати симптоми алергії вперше. Як розпізнати алергію, до якого лікаря звертатися та чи можна допомогти собі самостійно.

Алергія – це надмірна реакція імунної системи на подразники, такі як пилок з дерев, трави та навіть спори плісняви. Організм розпізнає їх як загрозу і виділяє у відповідь хімічні речовини: гістамін, лейкотрієни та простагландини. Ті, своєю чергою, провокують сльозливість, нежить, свербіння, набряк, чхання і кашель.

Власне, закладеність носа, свербіж і чхання, нежить з рясними прозорими виділеннями, першіння в горлі, почервоніння очей є основними симптомами алергії. При важкому перебігу може виникати задуха, важкість під час дихання та кашель.

Такі симптоми схожі з ГРВІ та COVID-19. Але індикатором ГРВІ найчастіше є лихоманка, яка відсутня при алергії.

Якщо ви раніше ніколи не мали реакцій на цвітіння дерев та трав, на тополиний пух, амброзію тощо, а раптом з’явилися неприємні відчуття і невідомо, чи це сезонна алергія, чи ГРВІ, зверніться до свого сімейного лікаря.

До речі, за наявності температури на додачу до алергічних реакцій, або у разі появи симптомів ГРВІ також потрібно звертатися до свого лікаря.

Першою допомогою собі при алергії є безрецептурні антигістамінні препарати, які придушують імунну відповідь і полегшують симптоми. Для зняття закладеності носа можна застосувати спрей для звуження судин, як при застуді. А кашель допоможуть полегшити охолоджувальні льодяники.

Якщо перелічені способи не допомагають, варто звернутися до лікаря, який призначить антигістамінні або стероїдні спреї для носа чи інші, більш специфічні ліки.

Кілька порад, щоб зменшити ризик розвитку алергії:

  • Уникайте активностей на свіжому повітрі у дні, коли надворі висока концентрація пилку. Його рівень можна перевіряти в застосунках чи на сайтах із прогнозом погоди.
  • Тримайте зачиненими вікна та двері в домі й автомобілі.
  • На вулиці варто носити головний убір та мити волосся перед сном, щоб пилок не потрапляв на подушку, а потім на обличчя.
  • Після повернення з вулиці треба переодягнутись.
  • За дуже важких симптомів надягайте маску, коли треба бути на вулиці.

І пам’ятайте, ваш найкращий порадник чи порадниця — сімейний лікар.

Джерело: НСЗУ

Читайте також: 10 дієвих способів позбутися головного болю