Вплив кави на здоров’я людини є досить дискусійною темою в медичній спільноті. Дехто розповідає про її надзвичайну користь, інші ж кажуть про негативні наслідки для здоров’я, на які слід звернути увагу.
Може «прогнати» сон
Якщо ви п’єте каву в будь-який момент дня, то увечері ризикуєте втратити сон. Дієтологи пояснили, чому це пов’язано із впливом кави на мозок.
Одним із основних способів впливу кави на мозок є її взаємодія з нейромедіатором аденозином. Він відіграє важливу роль у сприянні сну, накопичуючись упродовж дня. Однак схожий за молекулярною структурою на кофеїн, тобто «конкурує» з останнім за рецептори в мозку. Кофеїн перемагає та не дає аденозину накопичуватися. Саме тому дехто не може заснути, якщо випиває каву в певний час доби. Приміром, у другій половині дня.
Поліпшує когнітивні функції
Окрім того, що кава може порушити сон, з’ясувалося, що вона позитивно впливає на здоров’я мозку та когнітивні здібності.
Кофеїн сприяє вивільненню корисних нейромедіаторів, включаючи дофамін, серотонін і норадреналін. Це призводить до покращення швидкості реакції, настрою та розуміння.
Її антиоксиданти корисні для мозку
Кава наповнена потужними антиоксидантами, які, як відомо, поліпшують здоров’я мозку. Антиоксиданти та понад сто біологічно активних речовин у каві запобігають пошкодженню судин і артерій і можуть поліпшити кровопостачання. Дослідники переконують, що цей напій також може бути корисним для профілактики різних недуг. Антиоксиданти в каві також борються з вільними радикалами (тобто з пошкодженням) клітин людського тіла, забезпечуючи захист від хвороб мозку.
Отож. Хоч науковці наводять більше аргументів на користь вживання кави, проте варто пам’ятати про здорову помірність та не зловживати цим напоєм. Якщо сумніваєтеся, краще порадьтеся з вашим лікарем.
Марія МАТВІЙЧУК