fbpx
«Кровопивці» чатують не тільки в лісах Рівненщини

Рівнянам порадили як уникнути кліщів

Діліться інформацією з друзями:

Напевне, немає жодної людини, до котрої бодай раз не чіплявся кліщ. Як правило, видалити паразита вдається самотужки. Хоча можна пригадати чимало прикладів (із розповідей знайомих), коли, щоб витягнути кліща, доводилося звертатися за допомогою до медиків.

Оскільки кажуть, що поінформований – попереджений, хочемо нагадати, що саме у травні-червні ці комахи дуже агресивні. Прикріплюючись до тіла жертви, кліщі запускають їй під шкіру довге жало, потім голову і починають пити її кров. Небезпечні кліщі не своїм укусом, а тим, що ссуть кров у різних диких тварин і від кожної набираються мікробів, котрі можуть викликати небезпечні хвороби. Потрапляючи на тіло людини, кліщ не відразу впивається у шкіру, а довго повзає, відшукуючи найніжніші місця. Найчастіше – в паху, під пахвами, на ключицях, животі та спині. Укус кліща зовсім нечутний, тому що у його слині містяться знеболювальні речовини.

Щоб видалити кліща з тіла, існує кілька прийомів.

Видалити його можна пальцями, загорнутими у марлю, або можна обережно вхопити кліща тупим пінцетом і повільно тягнути вгору, погойдуючи з боку в бік. Якщо голівка і ротовий апарат кліща відірвалися, їх треба видалити з допомогою стерильної булавки. Можна обв’язати кліща ниткою між шкірою і голівкою і обережно тягнути кінці в боки, повільно погойдуючи.

Щоб кліщі не напали на вас, необхідно дотримуватися простих правил:

одягатися у світлий одяг і так, щоб у кліщів не було можливості потрапити на тіло. Сорочку застібайте на всі гудзики, брюки заправляйте у шкарпетки. Під сорочку одягніть щільну майку. Голова та плечі мають бути захищені будь-якою щільною тканиною. Користуйтеся будь-якими репелентами. Найбільш активні кліщі вранці та ввечері, люблять затінені вологі місця з густим підліском, часто знаходяться поблизу стежок, котрими ходять звірі та худоба, на різних вирубках і в глухих місцях. У спеку та дощ кліщі не нападають.

Ще одна неприємність – укуси бджіл та ос.

Тоді стан потерпілого залежить від кількості отрути, котра потрапила в організм. Якщо навколо вас кружляють бджоли, не робіть різких рухів і поспішіть заховатися у темне місце. Якщо вас вкусила бджола, не намагайтеся убити її. При роздавлюванні комахи виділяються речовини, котрі приводять рій у дуже агресивний настрій. Тоді ви ризикуєте бути покусаними усім сімейством.

Відразу після укусу треба обережно видалити з ранки отруту, прикласти до місця укусу тампон, змочений сумішшю нашатирного спирту з водою, або промити ранку нашатирним чи етиловим спиртом. Дуже добре знімає біль і не дає з’явитися пухлині молочко кульбаби та сік мальви. При важких симптомах потерпілого необхідно вкласти у ліжко. Добре допомагає медово-вітамінний напій: в літрі кип’яченої води розчиняють 100 г меду і 500 мг вітаміну С. Рекомендуються дати потерпілому антигістамінні препарати, котрі знижують токсичну дію гістаміну.

Ірина ВАСИЛЮК