Невдовзі настане відчутне похолодання, яке синоптики прогнозують уже на початок жовтня. А стрімке пониження температури, як правило, супроводжується зростанням сезонного захворювання на ГРВІ та інші вірусні недуги.
Отож медики, маючи за плечами певний досвід, висловлюють неабияке занепокоєння ситуацією з вакцинацією проти СОVID-19. Адже до всіх бід може додатися ще й четверта хвиля коронавірусу, яка вже накрила деякі країни Європи.
Поступове зростання захворюваності на COVID-19 останнім часом спостерігається й в Україні, тому не виключено, як заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, що вже з наступного понеділка, 13 вересня, ми перейдемо із «зеленої» у «жовту» карантинну зону. А це говорить про те, що школи Рівного можуть перейти на дистанційне навчання. Адже при «жовтому» і «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклад освіти дозволяється за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу.
«У разі, якщо така норма не дотримується, школи переходять в онлайн-режим. Для жовтого рівня допускаються вакциновані першою дозою, для червоного рівня – повний курс вакцинації повинен бути забезпечений», – наголосив Віктор Ляшко.
При цьому, міністр додав, що наразі вакцинація є єдиним засобом захисту від важкого чи середнього перебігу коронавірусної хвороби і закликав громадян вакцинуватися, щоб запобігти перевантаженню системи охорони здоров’я.
Натомість рівняни, з усього видно, не надто поспішають щепитися проти СОVID-19. Можливо, тому що ще «грім не вдарив».
– Я щоденно аналізую дані медиків, – каже міський голова Рівного Олександр Третяк, – і чую застереження лікарів, які попереджають, що на нас чекає у разі незначного відсотка провакцинованого населення.
Я нікого не лякаю! На жаль, такою є наша реальність. Не можна ставитися легковажно, а варто зробити щеплення. Воно безкоштовне і пунктів вакцинації вистачає.
Попри те, що в Рівному достатньо пунктів для вакцинації проти СОVID-19, зі слів заступника міського голови Рівного Юрія Поліщука, рівняни щеплюються дещо пасивно.
– Не можна сказати, що мешканці Рівного ігнорують вакцинацію, – каже Юрій Поліщук, – але й не поспішають щепитися. Цей процес відбувається якось хвилеподібно – то густо, то пусто. Скажімо, за день може вакцинуватися до півтисячі людей (минулої суботи, для прикладу, 374 особи). А буває, що ледь 200 набереться.
Загалом станом на кінець минулого тижня в місті отримали першу дозу щеплення проти СОVID-19 понад 32 тисячі людей, більше як 21 тисяча з яких щеплено двома дозами вакцини.
– Втім для набуття колективного імунітету цього, звісно, недостатньо. Тому вкотре закликаю мешканців Рівного: не відкладайте вакцинацію на завтра, щоб не завдавати зайвого клопоту ні собі, ні медикам. Адже вже маємо перші тривожні дзвіночки, які свідчать про те, що коронавірус нікуди не зник. Так, для прикладу, тільки у минулу п’ятницю з 34 ПЛР-тестів, взятих лише у пацієнтів ЦПМСД «Ювілейний» 13 виявилися позитивними – захворіло двоє дітей і 11 невакцинованих рівнян. Тож наведений факт говорить сам за себе. – зазначає Поліщук.
Нині до стаціонарних пунктів вакцинації, які розгорнуто в драмтеатрі та приміщенні райдержадміністрації, відкрили новий тимчасовий. Він розпочав роботу в Епіцентрі за адресою: вул. Макарова, 17. Щепитися тут можна щоп’ятниці та щосуботи з 10.00 до 18.00. Також проти СОVID-19 вакцинуватися можна в ЦПМСД «Ювілейний», «Центральний» та «Північний», які працюють без вихідних.
Василь ГЕРУС