“П‘ять років тому ми почали проводити в лікарні так звані «тихі концерти».” – розповідає в себе на сторінці у Фейсбук рівненський лікар-анестезіолог Павло Сільковський.
Волонтери-музиканти приходили і тихенько грали різноманітні музичні твори. Таку практику Сільковський побачив в госпіталях у США, тож і вирішив застосувати в Україні. Новинка не прижилася через різні причини, одна з яких – постійний тролінг з боку колег.
Анестезіолог зазначає, що пройшло 5 років. І коли він сам захворів на коронавірус, колеги саркастично порадили лікувати його музичним концертом. Але те, що планувалося як насмішка, на практиці спрацювало як ліки.
– Я прийняв пораду і тоді, коли більшість із нас ховалися по домівках, виходив на вулицю і йшов на природу. – йдеться у повідомленні Сільковського.
Лікар розповідає, що дихав свіжим повітрям, слухав, як шумлять дерева, співають птахи і насолоджувався музикою природи.
Хвороба минула добре без горезвісного постковідного синдрому. А саме він зараз так часто дошкуляє багатьом пацієнтам. Безсоння, панічні атаки, депресивні думки і багато іншого місяцями супроводжують уже, здавалося б, здорових людей після ковіду.
– Тому, слухайте спокійну музику, насолоджуйтесь музикою природи, обмежуйте себе в потоці негативу, яким ви все-одно не здатні керувати. І тоді вихід з хвороби ймовірніше буде без такого болісного шлейфу. – радить лікар.