Чи замислювалися ви, чому ми так швидко втомлюємося? Відповідь очевидна: ми забагато сидимо та мало рухаємося. У сидячому стані відбувається застій енергетичних каналів. Китайські лікарі стверджують, що коли в людини немає проблем із прохідністю меридіанів та каналів, то у неї немає проблем і з кровообігом. І самопочуття тоді – відмінне. Як досягнути цього стану, розповіла рівненська тренерка з йоги, реабілітолог Олена ЧАБАРАЙ.
За її словами, у нас на руках є шість каналів. Великий палець – це канал легень, вказівний палець відповідає за товстий кишківник, середній палець – це канал перикарду, безіменний палець – це потрійний обігрівач, а мізинець відповідає за серце. Тильна сторона долонь – це спина.
Якщо ви маєте проблеми з серцем та шийними хребцями, допоможе така практика.
Трохи витягніть руки вперед.
Уявіть, що ви тримаєте у кожній руці склянку.
Тримаючи так руки, починайте обома кистями обертати всередину. Зробіть 150 разів рух всередину – і спостерігайте за своїми відчуттями під час обертання. А потім той самий рух назовні, також 150 разів.
Це потрібно робити щодня.
Ви відразу помітите полегшення в шийному відділі – перестануть боліти плечі. Якщо у вас погано виходить або зовсім не виходить обертання руками – це свідчить про те, що у вас є проблеми із серцем та проблеми з випорожненням кишківника.
Ще можна досить сильно постукати по точці, трохи вище за внутрішній згин ліктя на одній і на іншій руці (також по 150 разів). Якщо вам боляче – знову-таки це говорить про проблеми із серцем.
Якщо ви довго сидите і відчуваєте, що «затерпла» спина, постукайте тильними сторонами долонь одна об одну. Тильна сторона долонь пов’язана зі спиною і від такого простукування настане полегшення.
На наших ногах також є шість меридіанів: по три на зовнішній та внутрішній сторонах ноги.
Середня (бічна) лінія на зовнішній стороні ноги – це канал жовчного міхура, передня частина – це шлунок, задня частина ноги – це сечовий міхур.
Меридіани на внутрішній стороні ноги:
всередині (бокова) – печінка, ближче до передньої частини – селезінка. По задній частині ноги – це нирки.
Для того, щоб поліпшити кровообіг у ногах, сядьте, піднявши трохи ноги і починайте обертати стопами обох ніг спочатку ліворуч, потім праворуч (також 150 разів в один бік і 150 разів в інший).
Ці кругові рухи кистями та стопами, що покращують кровообіг, ви можете робити зранку, коли прокинулися, але ще не встали з ліжка.
Це дві (кругові рухи руками та ногами) – найважливіші вправи для довголіття. Виконуйте їх регулярно та будьте здорові, – наголосила реабілітолог.