Вдих – видих. Такі звичні процеси, від них залежить наше життя і здоров’я. Дихання є базовим для багатьох процесів функціонування та розвитку людського організму. А ще це чи не єдина автономна система нашого організму, яку ми можемо контролювати і впливати таким чином на самопочуття. Існує чимало оздоровчих практик, котрі базуються на різноманітних дихальних техніках. Для прикладу: йога, бодіфлекс та інші. Рівненська тренерка з йоги, реабілітолог Олена ЧАБАРАЙ розповіла кілька цікавих фактів про дихання.
- Один вдих приносить життя 100 трильйонам клітин
- Дихання через ніс має 4 стадії фільтрації. При диханні через рот ми відразу ж переходимо до 4-ої стадії, що легко може призвести до хворого горла, тонзиліту і навіть вушних захворювань.
- При частому та поверхневому диханні збудливість нервових центрів підвищується, а при глибокому – навпаки, знижується. Люди з ослабленою нервовою системою дихають на 14% частіше, ніж люди з міцною нервовою системою.
- Незалежні дослідження показали, що дихальна техніка Сударшан Крія (дихання в певному ритмі) значною мірою знижує рівень кортизолу (гормон «стресу») та покращує функції мозку (здатність концентруватися, зберігати спокій та відновлюватися після стресу).
- Їжа, яку ми вживаємо, впливає на дихання. Продукти, які збільшують кількість слизу в організмі («молочка», продукти тваринного походження, хлібо-булочні вироби з пшеничного борошна), можуть спричинити хропіння.
- Глибоке дихання усуває біль. Глибоке дихання сприяє виробленню ендорфінів – натурального знеболювального. Воно також розслаблює напружені м’язи – основну причину болю в шиї, спині та животі.
- Повільне дихання може знизити апетит. Люди, які дихають швидко – часто переїдають.
- До 90% токсинів виводяться з організму через легені. Низька продуктивність легень уповільнює цей процес.