Рекомендації щодо способу життя від лікаря.Інформації про здоровий спосіб життя в інтернеті безмежно. Пости, відео про те, що краще їсти та як краще займатися спортом. Часто блогери заперечують один одному. Бо інформація може бути доказова, а може – вигадана.
Щоб не загубитися в морі порад, скористайтеся рекомендаціями щодо способу життя, які лікар привезла з конференції WONCA (Всесвітня організація сімейних лікарів).
Харчування. Воно засноване на середземноморській дієті, яке включає 7-8 порцій фруктів та овочів якомога різноманітніших кольорів кожного дня, цільнозернові злаки, бобові, горіхи, насіння, та пиття великої кількості води. Їжа домашнього приготування більшість днів тижня, з друзями та родиною. Мінімізуйте вживання солодких напоїв та оброблених харчових продуктів.
Фізична активність. 150-300 хвилин помірної активності або 75-150 хвилин активності підвищеної інтенсивності за тиждень, при цьому два чи більше днів на тиждень мають бути силові тренування.
Уникати небезпечних речовин.
Паління та вживання алкоголю підвищують ризик хронічних хвороб і ранньої смерті. Було доведено, що консультування з підтримкою та деякі медикаменти допомагають позбутися шкідливих звичок.
Сон. 7-9 годин, у прохолодній тихій кімнаті. Лягайте спати раніше та притримуйтесь регулярного режиму засинання та прокидання. Утримуйтеся від їжі та вживання кофеїну за 3 години перед сном і використання гаджетів за 1 годину перед сном. Протягом дня залишайтеся активними, наскільки це можливо.
Менеджмент стресу. Спробуйте різноманітні здорові способи розслаблення: музика, вправи, танці, медитація чи майндфулнес. Знайдіть час для творчих активностей і хобі; для своїх духовних потреб; для спілкування з людьми; для волонтерства. Краще зосередитися на тому, що ви можете змінити, ніж на тому, що не можете. Практикуйте вдячність.
Соціальні зв’язки. Проводьте час з друзями та сім’єю. Зустрічайте нових людей: приєднуйтесь до активностей у громаді або до онлайн-груп. Проходьте курси, будьте волонтером. Будьте присутніми для тих, хто вас потребує. Будьте позитивними, спілкуючись.
Рекомендації щодо способу життя від лікаря Катерини ПОЧТАР, сімейна лікарка ЦПМСД «Ювілейний»
Читайте також: Як спосіб життя впливає на розвиток серцево-судинних й онкологічних захворювань
- Запали свічку пам’ятіВсеукраїнська акція “Запали свічку пам’яті” присвячена страшній трагедії — Голодомору.