У рамках реформи МСЕК на Рівненщині з 1 січня запрацювали 64 експертні команди, які знаходяться у 13 лікарнях Рівненській області.
На популярні запитання щодо реформи МСЕК на Рівненщині відповіді на брифінгу в Рівненській ОДА дав директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоровʼя населення Рівненської ОДА Олег Вівсянник.
«Лікарі вже працюють з оцифрованими справами. Нагадаю, матеріали передаються експертній команді саме в електронному вигляді. Тобто пацієнт і лікарі не знають один про одного. Це зроблено для того, аби убезпечити від корупційних дій кожну зі сторін. На сьогодні скарг на роботу комісій не було», – розповів Олег Вівсянник.
Що передбачає реформа МСЕК і які основні зміни чекають на громадян?
З 1 січня замість МСЕК працюють експертні команди, які знаходяться у 13 лікарнях Рівненській області. У медзакладах діють 64 експертні команди, які будуть проводити оцінку повсякденного функціонування особи.
Як саме буде організовано процес проходження МСЕК у реформованому форматі?
Визначено лікувально-профілактичні заклади нашої області в яких створені експертні команди. Експертні команди будуть отримувати справи в електронному варіанті, тобто оцифровані справи й пацієнт та експертна команда до зустрічі на комісії не будуть знати один про одного. Тобто не будуть мати персональних даних. Це створено для того, щоб максимально уберегти від корупційних дій кожну зі сторін.
Яка готовність зараз в області до цієї реформи? Ви згадали про експертні команди скільки їх тут? Розкажіть про це детальніше?
Справа вже налагоджена. У 13 медичних закладах працюють 64 експертні команди з оцифрованими справами, які були передані з медико-соціальних експертних комісій, які не могли бути розглянуті до 1 січня 25-го року, а також отримуємо нові справи які наші медичні працівники, лікарі відповідно до показів, направляють на експертну команду. Процес триває. На сьогодні жодної скарги на медиків та на заклади охорони здоров’я до Міністерства охорони здоров’я не надходило.
Чи очікується додаткове фінансування або підтримка з боку держави для реалізації цієї реформи в області?
Процес фінансування нової системи експертної оцінки здійснюється за рахунок коштів Національної служби здоров’я, де будуть передбачені певні коефіцієнти за навантаження для медиків, які беруть участь в експертних командах.
Що робити тим хто розпочав процес проходження МСЕК до впровадження реформи?
Всі справи, які не були розглянуті до 1 січня 25-го року, оцифровані й передані відповідно до експертних команд по лікувально-профілактичних закладах за напрямками які передбачені відповідними нормативними документами. І кожному пацієнту, який має пройти оцінку функціонування особи, зателефонують і повідомлять, куди його перенаправлено. Де він може пройти цю експертну оцінку.
Люди які вже мають групу інвалідності чи треба їм проходити ще раз ну цю комісію?
Відповідно до того, на який термін встановлена стійка втрата працездатності за медичними показами, за направленнями медичного персоналу, лікаря який здійснює лікування особи, така процедура передбачена, і вона буде проходити вже за новими нормами, проте терміни на які встановлена стійка втрата працездатності (група інвалідності) не скасовується і буде діяти до терміну який встановлений у довідці.
Оскарження. Куди можна людині поскаржитись якщо її не задовольнило рішення?
Є процедура проведення оскарження. Якщо не згідні з рішенням, то можна отримати направлення до науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів і отримати окрему інформацію про стан здоров’я пацієнта. Також за направленням лікарів експертних команд можна проводити додаткові обстеження і дослідження у лікувально-профілактичних закладах за скеруванням експортної команди, а також у місті Дніпро при науково-дослідному інституті реабілітації інвалідів створений центр де будуть прийматися остаточні рішення.
Читайте також: Рятувальники Рівненщини вдосконалюють готовність до надзвичайних ситуацій