Пилосмок для кишківника рівнян – порадить дієтолог і поділиться секретами очищення організму.
Правильне харчування та фізична активність – запорука міцного здоров’я. Це незаперечна істина. Та чи достатньо цього? Ми живемо в несприятливому екологічному середовищі і споживаємо термічно оброблену їжу, часто насичену гормонами і хімічними добавками. З роками наш організм накопичує усе більше шкідливих речовин – токсинів, які ускладнюють його роботу. Виникають погане самопочуття, безсоння, стреси і хронічна втома.
Про тонкощі очищення організму розповіла постійний експерт нашої газети, дієтолог Марта Гончарова.
– Більшість захворювань пов’язані із видільними системами нашого тіла – дихальною, шлунково-кишковою, лімфатичною, сечовивідною. Якщо час від часу не робити «генеральне прибирання», то вже до 40 років в кишківнику може накопичитися від 5 до 25 кг шлаків. Вони виділяють токсини, які отруюють організм.
– Як же визначити, чи потрібна мені очистка від шлаків?
– Прислухайтеся до свого тіла. Якщо помічаєте хронічну втому, зайву вагу, недосипання, є висипання на шкірі, часті алергічні реакції, папіломи, проблеми з серцево-судинною системою чи суглобами – однозначно потрібна очистка.
Якщо не чистити кишківник, де накопичується чи не найбільше шлаків, то токсини отруюватимуть організм. І ще більше загострять уже існуючі проблеми зі здоров’ям.
– Порадьте, як позбутися токсинів?
– Вживання нездорової їжі призводить до того, що організм перевантажується й гірше працює. Виправити ситуацію можна, ввівши в раціон продукти, корисні для нашого внутрішнього фільтра – печінки. А саме: яблука, капусту, куркуму, зелені листові овочі, горіхи, лимони, зернові культури.
Існують методики очистки організму й за допомогою активованого вугілля, сольових розчинів та мінеральної води. Підібрати оптимальний курс детоксикації організму допоможе кваліфікований дієтолог після детальної консультації.
Варто пам’ятати, що,
не відмовляючись від важких, нездорових продуктів, ми не зможемо повністю позбутися шлаків. Навіть застосовуючи суперефективні методи детоксикації.
Рекомендую хоча б на період очищувального курсу не вживати червоного м’яса, яєць, білого борошна, молока та молочних продуктів, таких як сир або кефір. Споживайте просту їжу, багату на клітковину: овочі, фрукти, рослинне молоко.
Найголовніше в процесі очищення – це вода, тому потрібно пити близько 2 літрів лужної рідини щодня. Зневоднення може призвести до запорів, сухості шкіри, постійної втоми і частих головних болів. Раджу пити також воду з лимоном і зелений чай.
– Як харчуватися після такого «генерального прибирання», щоб організму не скоро знадобилося нове очищення?
– Будь-яке захворювання краще попередити. Не вживайте ліки про всяк випадок або ті, що порадила вам сусідка. Відмовтеся від цигарок і алкоголю, якщо маєте такі звички. Натомість їжте більше овочів, особливо капусту і буряк, а також спеції, часник, цибулю, імбир, пряні трави та яскраві ягоди. Все це корисне для кишківника й активує системи знешкодження у печінці.
Ніколи не забувайте випивати достатню кількість води — це допомагає вивести токсини. Щоб зберегти печінку здоровою, пийте чай з кульбаби або додавайте в їжу петрушку, кінзу чи розторопшу. Займайтеся йогою. Це покращує кровообіг і допомагає організмові самоочищуватися. Хай на вашому столі щодня будуть лише чисті і натуральні продукти. Збагатіть свій раціон пробіотиками.
Використовуйте натуральні косметичні засоби, які не містять ароматизаторів і шкідливої хімії.
Завжди прислухайтеся до свого тіла, «зчитуйте» його знаки. Воно – ваш найкращий порадник.
Спілкувалася Аліна БУДАФЕНКО
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»