Нове дослідження показало, що психоделіки псилоцибін і МДМА зменшують тривожність у мишей шляхом зниження запальних сполук у мозку. Це відкриття може пояснити їхню лікувальну дію, оскільки психічні розлади у людей також часто супроводжуються запаленням у мозку.
Про це повідомляють науковці.
Зв’язок між запаленням і психічними розладами
Науковці вже давно знають, що психічні розлади можуть бути пов’язані з біохімічними та фізіологічними факторами. Наприклад, нестача дофаміну в мозку призводить до депресії, а порушення зв’язків між нейронами в мигдалині пов’язують із тривожним розладом. Нещодавні дослідження показали, що запалення також може відігравати важливу роль у проявах цих розладів. Люди з депресією мають вищий рівень запальних сполук в організмі, а апатія в пацієнтів з раком пов’язана з запаленням у мозку.
Роль астроцитів у регуляції запалення
Астроцити, допоміжні клітини мозку, відповідають за регуляцію імунної відповіді та боротьбу з запаленням. Вони також здатні зберігати спогади, і порушення цього процесу може відігравати роль у тривожному та посттравматичному стресовому розладах (ПТСР). Дослідження на мишах показало, що зниження активності гена, який кодує протизапальний білок EGFR, пов’язане з підвищеною тривожністю.
Вплив психоделіків на тривожність
Дослідники виявили, що псилоцибін і МДМА зменшують кількість імунних клітин моноцитів, відповідальних за запалення, в оболонках мозку мишей, які були піддані стресу. Це призвело до значного зменшення симптомів тривожності та ПТСР. Миші, які отримували психоделіки, проявляли меншу тривожність у тестах, порівняно з мишами, які не отримували лікування.
Перспективи лікування психічних розладів
Відкриття про вплив психоделіків на запалення може допомогти у розробці безпечних методів лікування психічних розладів. Препарати, здатні проникати в мозок і знижувати рівень запалення, можуть зменшити прояви тривожності та ПТСР. Крім того, націлення на білок EGFR може допомогти в лікуванні цих розладів і загальному зменшенні запалення у мозку, яке пов’язують з деменцією, розсіяним склерозом і хворобою Паркінсона.
Використання психоделіків у клінічній практиці
Клінічні дослідження показали, що поєднання псилоцибіну з психотерапією здатне зменшити прояви великого депресивного розладу та покращити якість життя хворих. Вплив псилоцибіну на депресію пояснюють розсинхронізацією ділянок мозку, пов’язаних з депресивним розладом. У той час як МДМА ще не схвалено для використання в США для лікування ПТСР, в Австралії дозволено поєднання психотерапії з псилоцибіном або МДМА для боротьби з депресією та ПТСР.
Це дослідження відкриває нові горизонти для розробки ефективних і безпечних методів лікування психічних розладів, зосереджуючись на протизапальних властивостях психоделіків.
Джерело: Nature
- Якої температури ґрунту потребують рослини для посівуЩоб зорієнтуватись, коли висівати насіння городини, потрібно знати температуру не повітря, а ґрунту на глибині 6–10 см. Яких температур потребують рослини?