Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя

Діліться інформацією з друзями:

У межах проєкту «Пункт психологічних практик» та всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» психологи рівненського підрозділу Національної гвардії України впроваджують нестандартні методи психологічної реабілітації для військовослужбовців, які проходять відновлення після поранень і бойових ротацій.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 1

У рамках цих ініціатив фахівці психологічної служби системи МВС організували для поранених бійців Сил оборони України сеанси каністерапії та іпотерапії.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 2

Під час одного з заходів гвардійці взяли участь у сеансі каністерапії — терапії за участю службових собак. Заняття відбулося у співпраці з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції, сектору соціального захисту, кінологами та кінним клубом. Навіть короткий контакт із тваринами допоміг знизити тривожність і емоційну напругу.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 3

«Через спілкування з тваринами у мене покращився настрій і почала зникати внутрішня тривога», – розповів гвардієць Олександр.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 4

У межах іпотерапії військовослужбовці знайомилися з кіньми, вчилися доглядати за ними, навчалися взаємодіяти з твариною та каталися верхи. Для багатьох це був перший подібний досвід, але навіть кілька годин спілкування з кіньми дали відчутний терапевтичний ефект.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 5

«Іпотерапія – це не лише прогулянка на коні. Це спосіб досягти психоемоційної рівноваги, відчути гармонію, повернути впевненість у собі. Звісно, вона не замінює повноцінну терапію, але чудово її доповнює», – зазначив начальник служби психологічного забезпечення рівненського підрозділу Нацгвардії лейтенант Михайло Грязнов.

За його словами, подібні заходи планують постійно проводити у партнерстві з волонтерами, реабілітаційними центрами та організаціями, що працюють з тваринами. Адже війна залишає глибокий слід у психіці захисників, і сьогодні особливо важливо впроваджувати всі можливі методи підтримки, які допомагають не лише лікувати тіло, а й зцілювати душу.

Чотирилапі терапевти: як тварини допомагають рівненським гвардійцям повертатися до життя - фото 6

Служба інформації і комунікації
рівненського підрозділу Національної гвардії України

Читайте також: Твоя сила – наш досвід: контрактна служба в Нацгвардії