fbpx
Профілактика сезонних захворювань: як залишатися здоровим восени та взимку

Профілактика сезонних захворювань: як залишатися здоровим восени та взимку

Діліться інформацією з друзями:

Профілактика застудних захворювань. Осінь та зима – час, коли імунна система зазнає додаткового навантаження через зміну погоди та зниження кількості сонячного світла. Це підвищує ризик застудних захворювань, таких як грип чи ГРВІ.

Тож, щоб залишатися здоровим, варто підтримувати організм комплексними заходами, які допоможуть зміцнити імунітет і захистити від вірусів.

Як підтримати імунітет восени та взимку?

Нічого нового на цю тему медики та вчені не придумали – головні як завжди класичні заходи, серед яких здоровий спосіб життя та корисні звички. А саме:

• Збалансоване харчування. Раціон повинен містити вітаміни, особливо С, D та А. Вітамін С допомагає зміцнити імунітет, і його можна знайти в цитрусових і болгарському перці, а взимку ще й сезон цитрусових, тому обирайте мандарини, помело, лимони та інші. Вітамін D, який важливий для захисних сил організму, взимку можна отримати із риби або добавок. Вітамін А підтримує здоров’я слизових оболонок. Також дієві вітамінні комплекси запропонує аптека.

  • Фізична активність. Регулярні прогулянки та фізичні вправи сприяють зміцненню імунітету та поліпшенню кровообігу. Важливо не перенапружуватися та дотримуватися балансу.
  • Дотримання гігієни. Часте миття рук з антибактеріальним милом протягом мінімум 20 секунд допомагає уникнути вірусних інфекцій. Також використовуйте антисептики для рук у громадських місцях.
  • Оптимальна вологість повітря. Сухе повітря пересушує слизові оболонки, що підвищує вразливість до інфекцій. Використовуйте зволожувачі повітря або ємності з водою в опалюваних приміщеннях. Просто помістіть вазу або миску з водою поблизу радіатора, щоб рідина випаровувалась, а повітря в приміщені покращувалось.
  • Здоровий сон. Організму необхідно не менше 7-8 годин сну для відновлення. Недосипання послаблює імунітет, роблячи вас вразливішими до інфекцій.

Профілактика застудних захворювань

Також до профілактичних заходів можна віднести:

  • 1.Уникання стресу. Хронічний стрес знижує імунітет, тому важливо знаходити час для відпочинку, релаксації та заняття хобі, особливо восени й взимку. Стресу на роботі, на вулиці або вдома уникнути майже неможливо, але можна послабити його шкідливу дію на організм та захисні сили імунітету.
  • 2.Правильний одяг. Переохолодження знижує захисні сили організму, тому потрібно одягатися тепло, використовуючи кілька шарів одягу. Але й не вдягайте все краще одразу, адже можна спітніти, попасти під холодний вітер та застудитись.
  • 3. Щеплення. Вакцинація – один із найефективніших способів профілактики грипу та інших вірусних інфекцій. Зазвичай достатньо звернутись з цим проханням до сімейного лікаря.
  • 4. Уникайте громадських місць. Якщо це можливо, пересувайтесь пішки або власним транспортом, адже саме громадський транспорт підвищує ризик захворювань. Носіння маски трохи знизить вірогідність зараження, але не зведе її нанівець.

Дотримуючись цих простих порад, можна зміцнити імунітет та уникнути сезонних захворювань, а отже – слідуйте їм та не хворійте.

 Читайте також: Що можна, а що не можна робити при застуді

  • 25 листопада у Рівному проведуть у засвіти Захисника
    Завтра у Рівному попрощаються із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом. Олег Зварич народився 15 вересня 1978 року у селі Клекотів на Радивилівщині. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет, де опанував професію вчителя фізики та інформатики. В останні…