fbpx
Профілактика захворювань очей

Профілактика захворювань очей у різних вікових групах

Діліться інформацією з друзями:

Сучасний спосіб життя, котрий характеризується інтенсивним використанням гаджетів та збільшеним навантаженням на очі, негативно позначається на здоров’ї органів зору. Профілактика захворювань є важливим складником загального підходу до підтримання чудового самопочуття.

Запобігання проблемам з очима в дітей та підлітків

Зорова функція відіграє головну роль у розвитку дітей і підлітків, визначаючи їхній академічний успіх, соціальну адаптацію і загальний добробут. Важливо забезпечити правильний догляд за очима з раннього віку. Так є можливість запобігти розвитку захворювань.

Регулярні огляди в офтальмолога допомагають визначити наявність проблем з органами зору. Рекомендується підтримувати зв’язок із лікарем упродовж усього часу дорослішання дитини. Раннє виявлення та лікування захворювань — косоокості, амбліопії («ледаче око»), або короткозорості, запобігає серйозним ускладненням у майбутньому. Завдяки цьому вдається забезпечити нормальний розвиток зорової функції.

Профілактика захворювань очей у дорослих

Доросле життя часто асоціюється з підвищеним навантаженням на очі, спричиненим різними факторами. Це може бути:

  •            робота за комп’ютером;
  •            читання;
  •             водіння автомобіля.

Для людей старшого віку важливими є регулярні огляди в офтальмолога. Після виявлення проблем з очима рекомендується пройти процедуру з відновлення можливості бачити, адже ціна лазерної корекції зору в Чернівцях є доступною. За відсутності помітних симптомів проходьте огляд раз на два роки до сорокаріччя і не рідше, ніж на один, — після. Якщо доводиться довго сидіти за комп’ютером, регулярно зволожуйте очі краплями. Також важливо захищати органи зору від УФ-променів.

Профілактика захворювань очей у літніх людей

Правильне харчування і приймання вітамінних комплексів знижують ризик розвитку вікових змін очей, катаракти й дегенерації сітківки. Рекомендується вживати їжу, багату на антиоксиданти:

  •            фрукти;        
  •    овочі;
  •            горіхи;
  •           рибу.

Люди похилого віку, особливо, хто має діабет, схильні до розвитку ускладнення, яке призводить до втрати зору. Підтримання стабільного рівня глюкози в крові через правильне лікування та контроль захворювання є важливим для профілактики.

Незалежно від віку рекомендується застосовувати заходи щодо збереження і зміцнення зорової функції. Вживання вітамінів та корисних мікроелементів покращить здоров’я очей.

Читайте також: У держбюджеті на 2024 рік вперше закладено видатки на зубопротезування для військових

  • Нетверезого мопедиста виявили патрульні на Рівненщині
    Близько 1-ї ночі 23 грудня, на Дубенщині, патрульні помітили мопед Kanuni, водій якого рухався з вимкненим світлом фар і без шолома. Інспектори після зупинки і спілкування з водієм виявили у 18-річного керманича ще й ознаки алкогольного сп’яніння.