fbpx
Холодні кінцівки в жінок: винна не тільки природа

Холодні кінцівки в жінок: винна не тільки природа

Діліться інформацією з друзями:

Багато жінок помічають, що з настанням холодної пори року їхні кінцівки постійно холодні, причому зігріти руки-ноги не вдається ні з допомогою рукавичок, ні вовняних шкарпеток. Зрозуміло, що, перебуваючи тривалий час у холоднечу на вулиці, можна сильно промерзнути, тоді руки й ноги стануть холодними. Але як пояснити змерзання рук і ніг, якщо людина перебуває в теплому приміщенні?

Однією з причин є фізіологічна особливість жіночого організму: природна терморегуляція в організмі жінки набагато слабша, ніж у чоловіка. А загалом – причин холодних кінцівок у молодих жінок чимало. Наприклад, неправильне низькокалорійне харчування. До цієї групи належать, в основному, жінки, які прагнуть схуднути і постійно виснажують себе різноманітними дієтами. За такого харчування людина не отримує достатньої кількості жирів і вуглеводів, білків та інших мікроелементів. Доведено, що не отримуючи потрібної кількості жирів, людина постійно буде мерзнути.

Причинами холодних кінцівок є порушення кровообігу, навіть сильне хвилювання, за якого кровоносні судини звужуються й ускладнюють надходження крові до тканин. Зовнішнім проявом такого стану може служити зміна кольору шкіри – вона спочатку біліє, потім внаслідок венозного застою може набути синюватого відтінку. Ноги і руки холонуть. Коли людина заспокоюється, кровотік відновлюється, шкіра стає звичайного кольору.

Про шо сигналізують холодні руки і ноги

Вони можуть сигналізувати про наявність в організмі людини серйозних захворювань. Це проблеми щитовидної залози, нервової системи і деякі інші. Холодні руки і ноги, в числі інших симптомів, зокрема прискореного серцебиття, головного болю, проблем з судинами тощо, можуть сигналізувати про наявність вегетосудинної дистонії (ВСД). В основі цього захворювання є порушення злагодженого функціонування вегетативної нервової системи людини, яка відповідає за стан кровоносних судин і внутрішніх органів. Вони починають безладно скорочуватися, порушуючи нормальний кровотік. У випадках захворювань щитовидної залози, коли виробляється недостатня кількість гормонів, сповільнюються всі обмінні процеси організму. Ознаками цього є сонливість, загальмованість, зайва вага, поганий настрій, сповільнення пульсу, поява набряків. І, звичайно ж, через брак енергії мерзне весь організм, особливо кінцівки. За появи таких ознак слід звернутися до фахівця – ендокринолога, який після проведення діагностики щитовидної залози та перевірки гормонального рівня організму призначить відповідне лікування.

За залізодефіцитної анемії відбувається зниження в крові еритроцитів. Причиною цього захворювання є нестача в крові заліза, фолієвої кислоти, вітамінів С, В. До його основних симптомів відносять: запаморочення, слабкість, нудоту, холодні руки і ноги. З’ясувати низький вміст заліза у крові допоможе аналіз крові. Крім цього, причинами, за яких за нормальної температури тіла руки і ноги людини залишаються холодними, є й такі серйозні захворю­вання, як хвороба Бюргера, вовчак, діабет, аутоімунні захворювання: склеродермія, хвороба Рейно та деякі інші.

Як собі допомогти, якщо руки і ноги холодні?

За наявності симптому – холодних рук і ніг, для виключення серйозних захворювань слід відвідати лікарів – невролога, терапевта, ендокринолога і здати всі необхідні аналізи. Тільки після цього можна скористатися порадами, які допоможуть позбутися замерзання кінцівок.

Перш за все необхідно поміняти спосіб життя у бік більшої активності – частіше ходити пішки, робити зарядку, записатися у спортзал. Спорт є ще одним засобом боротьби з холодними руками і ногами. А все тому, що він не тільки покращує кровообіг, а й позитивно впливає на стан організму в ці­лому. Під час занять спортом людське тіло виділяє велику кількість тепла, здатну обігріти все, навіть пальці рук і ніг. Контрастні обливання теж добре поліпшують кровообіг. Однак тут треба пам’ятати, що починати процедури слід з невеликого контрасту температур, поступово збільшуючи його. Різке входження в такий режим може бути небезпечним для здоров’я.

Впоратися з холодними кінцівками може масаж або розтирання шкіри. Такі дії також поліпшують кровообіг.

Особливо потрібно стежити за своїм харчуванням: вживати повноцінну їжу, пити трав’яні зігріваючі чаї. Дуже добре підходить для цієї мети імбирний чай. Слід забути про свої шкідливі звички – куріння й алкоголь. Особливий вплив на змерзання кінцівок робить нікотин, що призводить до спазмів судин і порушення кровообігу. Ще один дієвий спосіб впоратися з холодними руками і ногами – регулярно вживати риб’ячий жир. Він здатний підвищувати стійкість організму до холоду.

У холодну пору року потрібно правильно підбирати взуття й одяг, щоб він не сковував рухів і не був надто тісним. До того ж взуття й одяг повинні бути з натуральних матеріалів.

Ірина СМИК, лікарка загальної практики сімейної медицини

  Читайте також: Дерматологи впевнені, що рівняни занадто часто приймають душ