Про що розповідають руки. Нове дослідження показує, що по тому, як виглядають руки людей старше 50 років, можна визначити, хто більш схильний до високого ризику перелому хребта.
Вимірювання жиру на руках може допомогти передбачити ризик переломів хребта в людей віком понад 50 років. Дослідження вперше виявило зв’язок між складом тіла в зоні рук та якістю кісток. Крім жиру на руках, також було виявлено зв’язок між вісцеральним жиром у ділянці живота і міцністю хребта. Це дослідження було представлено цього року на Європейському конгресі ендокринологів у Стокгольмі (Швеція).
За словами старшого автора дослідження Єви Кассі, доктора медичних наук, ендокринолога та професора Національного університету імені Каподистрії в Афінах (Греція), отримані результати можуть допомогти краще виявляти осіб із групи високого ризику та надати людям додаткові можливості контролю кількості жиру в організмі.
У дослідженні взяли участь 115 людей. Було встановлено, що люди з великою кількістю жиру, особливо в ділянці рук, мають найгіршу якість кісток хребта. Цей результат виявився несподіваним для вчених, оскільки раніше вважалося, що надмірна вага захищає хребет.
Однак нове дослідження показує протилежне: вісцеральний жир і жир під шкірою рук можуть негативно впливати на міцність кісток. Хоча втрата ваги може допомогти покращити здоров’я кісток, генетичні фактори також відіграють важливу роль у розвитку остеопорозу. Ось про що розповідають руки.
Для підтримки здоров’я кісток важливо отримувати достатню кількість кальцію та вітаміну D, займатися фізичними вправами та регулярно перевіряти щільність кісток.
Надія ПРИШЛЯК
- У Дубенському районі Рівненщини наярмаркували й наколядували для ЗСУ 167500 тис.На Дубенщині колядували та ярмаркували, збираючи кошти для допомоги військовим. У Студянському ліцеї провели благодійний ярмарок. Завдяки учням, батькам, працівникам навчального закладу та всім небайдужим вдалося зібрати 13 500 грн на підтримку Збройних Сил України.
Читайте також: Не опустили руки ВПО на Рівненщині: одні – почали з «нуля», інші – втілили мрію