fbpx
Як уникнути теплового удару чи перегрівання влітку

Поради як захиститися від літньої спеки

Діліться інформацією з друзями:

Літо у розпалі і приємна сонячна погода перейшла в спеку. Жарку погоду можуть важко переносять маленькі діти, люди похилого віку, вагітні, а також страждають ожирінням, хворобами серця, гіпертонією і діабетом. 

Чим небезпечна спека?

Спека призводить до згущення в організмі крові (а це може призвести до виникнення тромбів). Навантаження на всі системи організму при цьому зростає. У спеку знижується кількість кисню повітря, в людини настає гіпоксія – кисневе голодування. Навіть практично молоді та здорові люди у спеку не почуваються бадьорими, важко дихають, навалюються млявість та сонливість. Якщо ви ставитеся до метеозалежних людей або у вас вегето-судинна дистонія, спека також може негативно вплинути на ваше самопочуття. 

Що пити у спеку?

У спеку організм швидко втрачає воду. Особливо сприйнятливі до зневоднення діти та люди похилого віку. Щоб не допустити зневоднення організму, потрібно пити стільки разів, скільки хочеться – до 3 літрів на день.

Разом із згодом наш організм втрачає і необхідні солі та мінерали – магній, кальцій, цинк, тому, щоб заповнити їхню втрату, краще пити мінеральну воду, воду, підкислену лимоном, фруктові та овочеві соки.

Пити краще невеликими порціями, але часто. Тоді водний баланс в організмі буде в нормі, що сприятливо позначається на здоров’ї та красі шкіри.

Декілька порад:

Не пийте крижану воду – занадто холодна вода знижує кровопостачання слизової оболонки шлунка, і організм повинен витратити багато енергії, щоб нагріти її до температури тіла. Плюс можна застудитися – фарингіт або ангіна в спеку не так вже й рідко зустрічаються.
Щоб охолодити воду, краще додавати до неї кубики льоду. Число кубиків простіше регулювати, досягаючи бажаної температури води.
Не пийте під час їжі, це ускладнить процес травлення та перевантажить шлунок.
Солодкі газовані напої не здатні вгамувати спрагу, вони тільки посилюють її. Тому в спеку віддавайте перевагу несолодким напоям.
Не пийте у спеку алкоголь та каву, які виводять з організму мінерали та воду.

Як харчуватися у спеку?

У спекотні літні дні бажано переглянути своє харчування. Насамперед, зменшіть розмір порцій, до яких ви звикли. Відмовтеся від солоних, жирних та смажених страв. Після них сильніше хочеться пити. Ще краще підходять легкі холодні супи (окрошка, борщ), пісне м’ясо та риба, овочеві салати та фрукти.
Навіть морозиво не так охолоджує організм, як обтяжує, бо це жирний продукт. У спеку найкращий десерт – фрукти та ягоди. 

Одяг і взуття

Вибирайте легкий одяг світлих відтінків із натуральних тканин – льону чи бавовни, натурального шовку, щоб ваше тіло могло вільно «дихати». А ось синтетика створить ефект теплиці. У сонячні дні слід носити легкий головний убір: солом’яний бриль, панаму або хустку, також із натуральної тканини.

На час спеки краще відмовитися від постійного носіння високих підборів. Не варто посилювати стан своїх вен, їм у спеку і так некомфортно. Вибери босоніжки на невеликому стійкому підборі або танкетці. Найкраще для літньої прогулянки підійдуть шкіряні босоніжки чи капці.

Як перенести літню спеку у місті?

Якщо температура в тіні перевищує 30°C, краще не виходити на вулицю, особливо між 11 і 15 годинами, коли найактивніше сонце. У місті вибирайте завжди затінений бік вулиці, носіть із собою пляшку води, не забувайте про головні убори. Пам’ятайте, що від теплового та сонячного удару ніхто не застрахований.

Джерело: http://medrivne.com.ua